از دلستر صنعتی برای سلامت کلیه استفاده نکنید

از دلستر صنعتی برای سلامت کلیه استفاده نکنید

فواید و مضرات دلستر


آنچه از مضرات و فواید دلستر نمیدانید _ خواص و مضرات ماءالشعیر برای بدن به چند بخش کلی تقسیم می شود که شامل پوست و مو به علاوه ی تناسب اندام و… است

 

آیا مصرف دلستر ضرر دارد ؟

بسیاری به اشتباه براین باورند مصرف دلسـتر به سلامت کلیه کمک میکند اما نمیدانند شکر موجود در دلستـر کلیه را به مرور نابود میکند. با مامان شف همراه شوید .

همه آنچه باید درباره ماء الشعیر بدانید

یک متخصص تغذیه و رژیم غذایی، عنوان کرد: مصرف بیش از یکبار در هفته دلستـر موجب افزایش دفع کلسیم و ابتلای فرد به پوکی استخوان می‌شود.

 

دکتر احمدرضا درستی

درباره مضرات و فواید مصرف دلسـتر بر سلامتی، گفت: برخی افراد بر این باور هستند که مصرف دلسـتر برای سلامتی کلیه‌ها مفید است، این در حالی است که مصرف نوشیدنی‌های گازدار مانند دلستر و یا دوغ گازدار موجب افزایش دفع کلسیم و در نتیجه ابتلای فرد به پوکی استخوان می‌شود.

این متخصص تغذیه و رژیم غذایی، افزود: دلستـر همان نوشابه شیرین با مخلوطی از شکر، گاز و مخمر آبجو است که ویتامین‌هایی موجود در آن ارزش چندانی برای سلامتی افراد ندارد.

وی با بیان اینکه مصرف یکبار در هفته دلستـر برای افراد بلامانع است، عنوان کرد: بیش از این مقدار خطر ابتلا به پوکی استخوان را افزایش می‌دهد.

از آنجایی که بیماری پوکی استخوان بدون علائم است، به آن «بیماری خاموش» می‌گویند.

 

متخصص تغذیه ، با اشاره به فواید و مضرات دلسـتر ‌گفت:‌ گاز دلستر باعث مشکلات گوارشی، التهاب و رفلاکس معده می شود، ‌شیرینی آن چاق کننده و یکی از عاملان پوسیدگی دندان است.

وی با اشاره به اینکه طعم های دلستر مصنوعی است،‌ افزود:‌ توصیه می شود دلستر بدون طعم و بدون شیرینی مصرف شود.
حکمت دوست گفت:‌ دلستر از نوشابه بهتر است با این تفاوت که دلستر دارای ویتامین ث و گروه ویتامین ب و برای دفع سنگ کلیه مفید است، در حالی که نوشابه جذب کلیه را مختل می کند،چاق کننده است، ‌فسفر بالایی دارد، کلسیم را دفع می کند و باعث پوکی استخوان می شود، نوشابه مشکی از زرد مضر تر است.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت:‌ اگر نوشابه را بلافاصه بعد از غذا نوشیده نشود کلسیم بدن را دفع نمی کند.

کسانی که در برنامه غذایی خود آب و غذا به اندازه کافی مصرف می کنند تا جایی که ممکن است ماءالشعیر ننوشند.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>