برش مواد غذایی و انواع برش

مواد غذایی

برش مواد غذایی و انواع برش

برش مواد غذایی و انواع برش

برش مواد غذایی و انواع برش


 

 انواع برش ها:

خرد کردن مواد غذایی را می توان به صورت زیردسته بندی کرد؛

تکه های کوچک

تکه های متوسط

تکه های بزگ

همیشه به خاطر داشته باشید که به طور یکنواخت و مساوی، مواد غذائی را برش بزنید. در برش زدن، ضخامت و اندازه‌ برش ها اهمیت دارن.

چون اگر همه قطعات به یک اندازه باشند، پخت مواد غذایی یکسان انجام می شود

 

 

برش مکعبی یا چهارگوش


به عنوان مثال هویج ، هویج هارا کنار هم قرار داده و به طول برش هایی را ایجاد کنید ، تا قطعه های باریکی به وجود آید سپس قطعه های باریک را کنار هم گداشته و با برش های عرضی مربع های کوچکی به وجود بیا ورید.

 

 

برش مکعبی در سایز بزرگ


این نوع برش باید به صورت مکعب هایی در ابعاد ۲ سانتیمتر برش بخورد. از این نوع برش معمولاً برای دستور پخت غذاهایی مثل انواع خوراک ها استفاده می شود. سیب زمینی، پیاز و هندوانه برش مکعبی در سایز بزرگ داده می شوند.

 

 

برش مکعبی در سایز متوسط


در این نوع برش مکعب ها باید ضلع های ۱.۵ سانتیمتر دارا باشند. در طبخ غذا معمولاً سبزیجاتی مثل گوجه فرنگی، چغندر، فلفل دلمه ای و خیار به صورت برش های مکعبی در سایز متوسط خرد می شوند.

 

 

برش مکعبی در سایز کوچک


در این برش ابعاد اضلاع مکعب ها نباید بیش از ۰.۵ سانتیمتر باشند. این نوع برش برای خرد کردن سبزیجاتی از جمله کرفس، هویچ، پیاز و فلفل در دستور طبخ غذاها استفاده می شود.

 

 

برش مکعبی در سایز ریز


از این نوع برش معمولاً برای استفاده از سبزیجات برای درست کردن انواع سس، سوپ (بخصوص سوپ های رقیق) و چاشنی ها استفاده می شود. ابعاد مکعب ها در این نوع برش نباید بیش از ۳ میلیمتر باشند.

 

 

لوزی [Lozenge]


سبزی هائی چون هویج را، از طول به رشته های باریک برش بزنید. آنگاه این برش های طولی را، کنار هم قرار دهید و از عرض به طور اریب آن ها را برش بزنید. سعی کنید برش های عرضی را، یکنواخت و مساوی بزنید تا تکه های به دست آمده، یک شکل باشند.

 

 

استوانه ای [Oblique]


از این نوع برش، معمولاً برای سبزی های استوانه ای شکل مانند هویج مورد استفاده میگردد. انتهای هویج را به شکل اریب برش بزنید. حالا چاقو را در حالت اریب نگه دارید و هویج را، به اندازه‌ یک چهارم حالت اولیه بچرخانید. اکنون دوباره آن را برشهای اریب بزنید. این کار را تا آخر ادامه داده و با هر برش، هویج را بچرخانید.

 

 

گرد [Round]


سبزی های دایره شکل و گرد مانند سیب زمینی و یا چغندر را طوری برش بزنید که دارای پهنای یکسان باشد و به شکل سکه های بزرگ برش بخورند. می توانید این برش های گرد را نیز، از وسط به دو نیم کنید تا به شکل نصف قرص ماه باشد.

 

 

ریز کردن سبزی ها


برای خرد کردن سبزی هائی مانند ترب، سیب زمینی و …، نخست بهتر است قسمت های گرد آن را برش بزنید و کنار بگذارید تا قطعات یکسانی به دست آورید و این مراحل را ادامه دهید. با استفاده از چاقوی تیز سرآشپز، لبه های گرد ترب را برش بزنید و جدا کنید. بعد ترب را ازطول  به قطعات نسبتاً پهن ببرید. حالا هر قطعه را ازطول به ۲ تا ۳ قسمت برش بزنید و این قطعات طولی برش خورده را، در کنار هم قرار دهید. سپس آن ها را از عرض برش بزنید تا قطعات کوچک‌تری به شکل حبه‌ی قند به دست آید.

 

 

چرخ کردن


کوچکترین نوع برش چرخ کردن است. برای انجام این برش به کمک چاقو ابتدا باید سبزی را برش مکعبی در سایز ریز ۰.۵ سانتیمتری خرد کرده و بعد اینکار را دومرتبه تکرار کنید. سیر رایج ترین سبزی است که به این روش خرد می شود.

 

 

به یاد داشته باشید هر چه ابعاد چاقوی کوچکتر باشد این نوع برش یکدست تر انجام می شود و البته طعم سیر، موسیر و یا پیاز قوی تر احساس می شود. بنابراین اگر تمایل ندارید سس شما بیش از اندازه مزه ی سیر بگیرد بهتر است سیر را به جای چرخ کردن، با برش مکعبی در سایز ریز خرد کنید.

 

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>