تاریخچه ی فینگرفود!

خرید فینگرفود

تاریخچه ی فینگرفود!

تاریخچه ی فینگرفود!

 فینگرفود!


همه ی ما یه جوری اسم فینگرفود رو شنیدیم و یا توی مهمونی ها، عروسی ها و مجالس مختلف با انواع فینگرفود روبرو شدیم بدون اینکه بدونیم، فینگرفود چیه!

همونطور که میدونید، فینگر (Finger) به معنی انگشت و فود (Food) به معنای غذاست، یعنی: غذای انگشتی!

حالا اگه توی موتور جستجوی گوگل، عبارت What is finger food رو جستجو کنیم، به جوابی بسیار ساده می رسیم:

food served in such a form and style that it can conveniently be eaten with the fingers

جواب بسیار ساده ی گوگل، همون برداشتی هست که از اسم فینگرفود به دست میآد. غذایی که بشه به سادگی با انگشت اون رو خورد. در واقع هر غذایی که شما بتونید اون رو بدون نیاز به ابزار و وسایل غذاخوردن مثل چاقو، کارد، چنگال و قاشق؛ میل کنید، یه جور فینگرفود به حساب میاد.

بعضیا معتقدند که فینگرفود از همون آغاز خلقت بشر وجود داشته، زمانی که ابزاری برای صرف غذا وجود نبوده و همه چیز رو با دست و انگشتا خورده می شد. اما برای اینکه بدونیم فینگرفود،  به شکل و ظاهر امروزی از کجا اومده، میتونیم به منابع تاریخی رجوع کنیم.

توی سال ۱۳۱۹ با گسترش و تاسیس کافه های کوچکی که توی نقاط مختلف آمریکا وجود داشت، صاحب های کافه ها تصمیم گرفتند که  غذاهای ساده رو برای مشتریای خودشون آماده کنند. غذاهایی که حالت میان وعده داشته باشن و دوشواری 🙂 های تهیه ی غذاهای معمول رو هم نداشته باشد.

اونا ترجیح دادن که خوراکی هایی آماده کنن که به راحتی و با دست برداشته شن و خورده بشن و زحمت زیادی نداشته باشن در کل و اینکه دیگه نیازی به ابزارآلاتی مثل قاشق و چنگال و اینا نداشته باشد. از اینجا بود که فیــــنگرفــود متولد شد!

با گذشت زمان، اینجور غذا ها توی کشورای غربی جایگاه ویژه ای پیدا کردن، تا رسید به جایی که به عنوان غذای اصلی هم  سرو می شدن.

ولی فرانسویا به فینگرفود، کاناپه (Canapé) می گن. کاناپه هم که یعنی ،جایی برای استراحت است!

 

“کاناپه” توی فرانسه معنی جالبی داره؛ فینگرفود فرانسوی اغلب از یه قطعه نون نازک تست شده و یا سرخ شده تشکیل شده که روی اون رو با مواد مختلف پر کردن و به معنی غذایی هستش که روی نون استراحت می کنه :)))))

 

توی کشورهای آسیایی ، بخصوص توی کشورمون ایران هم، از دیرباز و دیم الایام فینگرفودا وجود داشتن. البته با اسم های متفاوت!

توی هر فرهنگ و هر شهر، یه اسم متفاوت به فینگرفود دادن: لقمه، قاضی یا حتی شتر!

یه غذاهایی مثل کوکو، بادمجون شکم پر، لقمه های الویه یا حتی ته چین مرغ  هم از نمونه های فینگرفود هستن که جایگاه خوبی توی غذاهای ایرانی دارن.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>