تفاوت پیتزا ایتالیایی و آمریکایی

پیتزا ایتالیایی

تفاوت پیتزا ایتالیایی و آمریکایی

 

تفاوت پیتزا ایتالیایی و آمریکایی تفاوت پیتزا ایتالیایی و آمریکایی

 

تفاوت پیتزا ایتالیایی و آمریکایی چیست؟


اگر عاشق پیتزا هستید، تنها نیستید. تقریبا ۱۳ درصد جمعیت آمریکا در هر زمانی، در حال پیتزا خوردن هستند. با توجه به محبوبیت این غذا، بسیار تعجب آور است که بعضی از مردم تفاوت پیتزا ایتالیایی و آمریکایی را احساس نمیکنند. در واقع پیتزای ایتالیایی و پیتزای آمریکایی در نوع پخت، نوع خمیر، پنیر و سس استفاده شده در پیتزا با همفرق میکنند. اگر می‌خواهید فرق این دو پیتزا که هر دو به نوع قابل توجهی خوشمزه هستند را بدانید، با ما همراه باشید.

 

 

خمیر پیتزا


اگر هر دو پیتزا را امتحان کرده باشید، فورا تفاوت های‌ قابل توجهی بین نسخه آمریکایی و ایتالیایی دیده میشود. خمیری که استفاده میشود در پیتزای ایتالیایی در مقابل آمریکایی بسیار نازکتر و تردتر هست. از لحاظ چاشنی این پیتزا با سبزیجات مختلف مثل سیر، ریحان، پونه و فلفل تازه مختلف طعم دار می شود، این در حالی است که پیتزای آمریکایی خمیری ضخیم تر داشته و عموما پر از پنیر، هات داگ و پپرونی است.

در پیتزای ایتالیایی خمیر در مقابل آمریکایی بسیار نازکتر و تردتر است.

 

 

فرق پیتزا ایتالیایی و آمریکایی از لحاظ مواد


پیتزا آمریکایی فوق العاده پر حجم‌تر از پیتزا ایتالیایی هست. مواد غذایی بیشتری مثل زیتون های سبز یا سیاه، گوشت گاو، مرغ، سوسیس، ژامبون، آناناس، گوجه فرنگی، گیلاس، فلفل دلمه ای، پنیر مازارلا و غیره گزینه مناسبی برای درست کردن یک پیتزای آمریکایی هست. پیتزا به سبک ایتالیایی یک پیتزا با مواد غذایی خیلی کم‌تر است که معمولا روی خمیر نازک و ترد آن یک لایه پوره گوجه فرنگی، سبزیجات معطر یا ادویه جات و ترشیجات، لایه های نازک از گوشت یا سوسیس و کالباس و قطعات بزرگ مکعبی پنیر موزارلا بسته به نوع پیتزایی که سفارش می دهید یا قصد دارید خودتان درست کنید، به کار رفته می شود.

پیتزا آمریکایی فوق العاده پر حجم‌تر از پیتزا ایتالیایی است.

 

 

روش پخت


روش پخت پیتزا ایتالیایی و آمریکایی با هم فرق دارد. پیتزای ایتالیایی معمولا با استفاده از اجاق های آجری و شعله باز و به روش کلاسیک آماده میشود. اما پیتزا فروشی های آمریکایی معمولا از اجاق های تجاری استفاده می کنند.

 

 

این که شما کدام پیتزا را بیشتر می پسندید، کاملا سلیقه ای و بسته به نوع ذائقه شماست ولی قطعا شما و ما را در دسته طرفداران خوش سلیقه ای قرار می دهد که عاشق پیتزا هستیم.

 

 

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>