جعفری برای گوارش بهتر

سبزی جعفری

جعفری برای گوارش بهتر

جعفری برای گوارش بهتر


جعفری برای گوارش بهتر

جعفری گیاهی است که گاهی مصرف پزشکی هم پیدا می‌کند. جعفـری را ترجیحا به عنوان غذا به کار می‌بریم و به شکل مکمل غذایی و دمنوش نیز در دسترس است.

 

گفته می‌شود عصاره‌ی برگ، دانه‌ها و ریشه‌ی جعفری می‌تواند به درمان برخی از بیماری‌ها از جمله مشکلات گوارشی کمک کند.
جعفری دارای موادی است که برای سلامتی مفیدند مانند: انواع آنتی‌اکسیدان‌ها، اسید فولیک، ویتامین C و ویتامین K.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۲ انجام شد و آزمایش های انجام شده  روی سلول‌های گرفته شده از موش‌ها نشان داد عصاره‌ی گرفته شده از جعفری می‌تواند التهاب را سرکوب کرده و در نتیجه به درمان بیماری‌های التهابی مانند آلرژی‌های فصلی کمک کند

 

کاربردهای جعفـری

جعفـری برای درمانی طبیعی بیماری‌های زیر کاربرد دارد:
آسم، تنفس بدبو، کولیـک، یبوسـت، دیابت، نقرس، فشارخون بالا، بدهضمی، نفخ روده، سنگ کلیه، پوکی استخوان، گرفتگی سینوس و عفونت مجاری ادراری.
ضمناً گفته می‌شود جعفری می‌تواند موجب تحریک خونریزی قاعدگی شود، سیستم ایمنی را تقویت کند، موجب افزایش اشتها شود، به سم‌زدایی بدن کمک کند و میل جنسی را افزایش بدهد.
اگر جعفری را به صورت موضعی مصرف کنید، یعنی مستقیماً روی پوست بزنید، به تسکین کبودی کمک می‌کند، جای نیش حشرات را التیام می‌دهد، شپش را دفع و رشد مو را تقویت می‌کند.

فواید فوق‌العاده‌ی جعفری

همچنان جعـفری تاریخچه‌ی بلند و بالایی در مصارف طبی دارد، اما مطالعات علمی به بررسی فواید این گیاه برای سلامتی پرداخته‌اند و بعضی از پژوهش‌های اولیه نشان داده‌اند جعـفری فواید ویژه‌ای برای سلامتی دارد.

مثلاً مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۶ دریافت جعـفری به محافظت از کبد در برابر آسیب ناشی از دیابت کمک می‌کند. در آزمایش هایی که روی موش‌های دیابتی انجام شد، دانشمندان مشاهده کردند این موجودات با مصرف عصاره‌ی جعفری درمان شدند و شاخص‌هایی در سلامت آن‌ها بهبود پیدا کرد، مثلاً کم شدن قند خون. پژوهشگران می‌گویند آنتی‌اکسیدان‌های موجود در جعـفری می‌توانند با دیابت مبارزه کنند.

مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۲ صورت گرفت و تست‌هایی روی سلول‌های گرفته شده از موش‌ها نشان داد عصاره‌ی گرفته شده از جعـفری می‌تواند التهاب را سرکوب کرده و در نتیجه به درمان بیماری‌های التهابی مانند آلرژی‌های فصلی کمک کند.

بیشتر بخوانید

جعفری؛ از سلامتی تا زیباییخواص جعفری از منظر طب سنتیفواید روغن های ضروری جعفریچند دلیل خوب برای مصرف بیشتر جعـفری

احتیاط کنید

جعـفری اگر به میزان متعادل و به شکل غذا هنگام پخت و پز مصرف شود خطری ندارد، اما عده‌ای از افراد ممکن است به جعـفری آلرژی داشته باشند.

از آنجایی که جعفـری ویتامین K زیادی دارد، افرادی که از داروهای رقیق کننده‌ی خون استفاده می‌کنند باید از مصرف زیاد جـعفری پرهیز کنند.

ضمناً استفاده زیاد جعفـری برای افرادی که بیماری کلیوی دارند مضر است.

جایگزین‌ها

اگر برای درمان مشکلات گوارشی خود به دنبال یک راهکار طبیعی هستید، مکمل‌های غذایی زیادی هستند که می‌توانند کمکتان کنند. مثلاً بعضی مطالعات نشان داده‌اند مصرف برگ کنگر فرنگی (آرتیشو) می‌توانند بدهضمی را برطرف کند و راهکارهای طبیعی چون بذر کتان و اسفرزه یا پسیلیوم برای درمان یبوست مفیدند.

سایر راه حل‌های ممکن برای کمک به گوارش شامل مصرف پروبیوتیک‌ها و غذا خوردن آگاهانه می‌شود.

مشخص شده که استرس، تأثیر قابل توجهی بر سلامت گوارش دارد، بنابراین تمرین منظم تکنیک‌های کاهش استرس مانند یوگا و مدیتیشن و تنفس عمیق می‌تواند مشکلات گوارشی را تخفیف بدهد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>