خاصیت طلایی سنجد تلخ

خاصیت طلایی سنجد تلخ

۱۱ خاصیت طلایی سنجد تلخ


خواص سنـجد تلخ شامل مبارزه با استرس اکسیداتیو، محفاظت از معده، کاهش التهاب، مبارزه با سلول های سرطانی، محافظت از کبد، کمک به کاهش دیابت، بهبود زخم، محافظت از مغز، تقویت ایمنی و مبارزه با باکتری، بهبود سلامت قلب و عروق ، و زیبایی پوست را می توان نام برد

سـنجد نه تنها شامل امگا ۳ و ۶ است بلکه مقدار زیادی امگا ۷ دارد که درمان بسیاری از بیماری هاست و خواصی مانند افزایش ایمنی و کند شدن روند پیری را می توان نام برد.این اهداف دارویی برای بیش از ۱۲ قرن است که در چین استفاده می شده در حال حاضر سنجد تلخ در ارتفاعات هیمالیا و در دره های آن رشد می کند.این گیاه در دمای بالا رشد می کند و به همین دلیل است که آن را میوه مقدس می نامند.

 

ارزش تغذیه ای سنجـد تلخ

این میوه شامل اسید آمینه بسیار بالا می باشد و برای ساخت پروتئین بسیار مفید است .با بیش از ۶۰ ماده مغذی که ۲۰ نوع از آن ماده معدنی می باشد.همچنین این میوه دارای ویتامین های ویتامین A، E، C، K، B1 و B2 است. مقدار زیادی اسیدهای چرب غنی از فولیک و سالم نیز در این میوه وجود دارد. سـنجد تلخ حاوی ژانتوفیل، کاروتنوئیدها، فلاونوئیدها و فنول ها نیز می باشد.

 

خواص شگفت انگیز سنجد تلخ

 

 1. مبارزه با استرس اکسیداتیو

یک تحقیق بر روی موش ها نشان داد که روغن سنجد از استرس اکسیداتیو ناشی از کروم جلوگیری میکند .سایر مواد شیمیایی موجود در عصاره برگ مشاهده شده است که روند تولید نسل رادیکال را کاهش داده و همچنین استرس را کاهش می دهد.

 1. محافظت از معده

سنجد تلخ باعث کاهش آسیب زخم معد می شود.در مطالعه ای ثابت شد که افرادی که روزانه سنجد مصرف می کردند به طور قابل ملاحظه ای معده آنها تقویت شد…

 1. کاهش التهاب

تحقیقات نشان داده است که برگهای سنجد تلخ بسیار ضد التهاب است وباعث کاهش التهاب در بیماران مبتلا به آرتروز می شود. در گروهی از موش ها با تزریق سنجد سبز کاهش التهاب در آنها مشاهده شد.سلولهای التهابی یک ترکیب شیمیایی به نام اکسید نیتریک را منتشر می کنند که موجب آسیب التهابی می شود.

 1. با سلول های سرطانی مبارزه می کند

تحقیقات بر روی موش ها نشان داد که روغن سنجد در رشد تومورها در پوست ومعده موش نقش مهمی دارد.این تحقیقات بر روی ۱۹۵ موش انجام شد که به کاهش رشد سلول های سرطانی انجامید …

 1. از کبد محافظت می کند

مطالعه ای بر روی ۵۰ بیمار مبتلا به سیروز کبدی انجام شدو مشخص شد روغن سنجد تلخ شدت بیماری را در بیش از ۳۰ بیمار کاهش می دهد و تقریبا ۷۰٪ آنها در درمان بیماری های مرتبط با کبد مفید هستند.

 1. کاهش دیابت

دانشمندان سنجد تلخ را به موش هایی که رژیم غذایی شیرین داشتند،دریافت کردند. این نتایج کاهش قابل توجه فشار خون بالا را نشان داد. همچنین مشاهده شد که سطح قند خون افزایش یافته و همچنین میزان چربی خون که محققان در تحقیقاتشان در حال بررسی بودند را کاهش داد.

 

 1. زخم را بهبود می بخشد

اثربخشی روغن سنجد تلخ در بهبودی زخم بیماران سوختگی مشاهده شد.این روغن به صورت موضعی بر روی پوست اعمال شد.کسانی که این کار را کرده بودند شاهد رشد شگفت انگیز سلول های پوست بر روی زخم خود بودند.. روغن سنجد به منظور افزایش تولید پروتئین و کاهش سرعت زخم به سرعت در حال افزایش سرعت روند بهبود شکل گرفت.

این کار با افزایش تولید پروتئین و ترمیم فیبر در ماهیچه انجام می شود.

 1. از مغز محافظت می کند

روغن سنجد تلخ نشان داد که بدن را از آسیب های ناشی از خوردن دارو حفظ می کندو برای محافظت مغز در برابر اکسیداتیو بسیار مفید است.

 1. تقویت سیستم ایمنی بدن و مبارزه با باکتری ها

T-2 سمی است که سیستم ایمنی را از بین می برد. روغن سنجد تلخ اثرات سم را کاهش می دهد، بنابراین سیستم ایمنی بدن آنها تقویت می شود. سلولهای قاتل طبیعی بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند و روغن سنجد تلخ باعث کاهش سمیت بدن می شود.

 1. بهبود سلامت قلب

روغن سنجد تلخ به طور قابل توجهی مقاومت قلب در برابر استرس داشته و به همین دلیل می تواند از مشکلات ریه جلوگیری کند.

روغن سنجد تلخ دارای خواص آنتی اکسیدانی بالایی است که در جلوگیری از آسیب های قلبی در حین حفظ ساختار و ترکیب شیمیایی مناسب قلب بسیار مفید است. همچنین مشخص شده است که به طور قابل توجهی باعث کاهش لخته شدن گلبول های سفید در نتیجه کاهش احتمال قلب، سکته مغزی و سایر بیماری های قلبی را سبب می شود..

 1. سلامت پوست را بهبود می بخشد

روغن سنجد تلخ باعث افزایش ضخامت پوست شده و به فرآیند بهبود پوست سرعت می بخشد. سنجد تلخ از خشکی پوست جلوگیری می کنند و باعث صاف شدن پوست شده و باعث کاهش روند پیری و درمان آفتاب سوختگی و تحریک پوست می شود….

زنان باردار و افراد مبتلا به آلرژی باید قبل از استفاده از سنجد تلخ یا پزشک متخصص مشورت کنند…

۱۱ خاصیت طلایی سنجد تلخ

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>