خواص عجیب غریب خوردن خیار در صبح

خواص عجیب غریب خوردن خیار در صبح

خواص عجیب غریب خوردن خیار در صبح


خواص خیار در صبح :

خیاراز آن جمله مواد غذایی است که علاقمندان بسیاری دارد و معمولا در سالاد ها و میان وعده ها و برای تزیین غذا و در کنار میوه مصرف می شود ولی شاید به این موضوع فکر نکرده باشید که خوردن آن در صبح چه خواصی دارد.پس این مقاله مامان شف را بخوانید.

جدول مواد مغذی موجود در خیار :

خصوصیت مقدار ماده مغذی
کربوهیدرات ۲g یا ۱٪ DV
سدیم ۱ میلی گرم یا ۲٪ DV
ویتامین A ۱%
ویتامین C ۲%
کلسیم ۱%
آهن ۱%
کلسترول 0mg یا ۰٪ از DV
پروتئین ،قند ، چربی ، فیبر غذایی ۰ گرم یا ۰ درصد از DV
کالری ۸ گرم

چرا باید صبحانه خـیار بخوریم؟

۱ – به منظور هیدراته شدن پوست بدن :

آب بدون شک یکی از مهم ترین عنصر موجود در بدن شماست.و نه تنهاباعث هیدراته شدن بدن می شود بلکه باعث هضم بهتر غذا نیز می شود. آیا می دانید که ۹۵ درصد خیار از آب تشکیل شده است؟ با استفاده از خیار در صبح اطمینان حاصل می کنید که آب روزانه بدن تامین می شود.

۲ – به منظور جلوگیری از رشد سرطان :

خیار به پیشگیری از سرطان کمک کرده و همچنین مانع از رشد تومورهای سرطانی می شود.در تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ انجام شد دانشمندان دریافتند که می توان از خیار برای درمان سرطان لوزالمعده استفاده کرد.همچنین خیار برای جلوگیری از باکتری های مضر نقش اساسی داشته و برای کاهش سرطان های مرتبط با استروژن مانند سرطان پرستات و تخمدان و پستان کمک کننده است.

۳ – خیار دارای آنتی اکسیدان های ضروری می باشد :

آنتی اکسیدان ها مولکول هایی هستند که فرآیند اکسیداسیون را متوقف می کنند، که خود یک واکنش شیمیایی است که باعث تولید رادیکال های آزاد می شود.تجمع رادیکال های آزاد ممکن است منجر به چندین بیماری مزمن مانند سرطان، بیماری قلبی و عروقی و همچنین بیماری های ریوی شود. میوه ها و سبزیجات، که البته شامل خیار هستند، شناخته شده اند که حاوی آنتی اکسیدان های ضروری هستند.

دو آنتی اکسیدان اصلی که در خیار وجود دارد تانن ها و فلاونوئیدها هستند. در عین حال، دیگر انواع آنتی اکسیدان ها نیز در داخل خیار یافت می شوند ویتامین C، بتا کاروتن، کورستین، آپی ژنین، لووتیولین و همچنین کپسفل.

۴ – مصرف خیار در صبح باعث کاهش وزن خفیف می شود :

راه های مختلفی در مورد چگونگی استفاده از خـیارها در کاهش وزن وجود دارد. اول، آنها کالری کم دارند. داده های فوق نشان می دهد که خیار فقط ۸ گرم کالری دارد. در همین حال، کل میوه خیار (۳۰۰ گرم) می تواند کمتر از ۴۵ کالری باشد.

دوم اینکه خیار حاوی مقدار زیادی از آب است که به هضم سریع و دفع بهتر غذا کمک کند.

۵ – خـیار به طور بالقوه قند خون را پایین می آورد :

آزمایش های متعددی بر روی حیوانات نیز نشان داده اند که خـیار ممکن است در کاهش سطح قند خون و جلوگیری از عوارض دیابت کمک کند. یک آزمایش با تغذیه عصاره های پوست خیاردر موش انجام شد. پوست خیار بیشتر علائم مرتبط با دیابت را از بین می برد و سبب کاهش قند خون می شود.

 

۶ – سلامت استخوان با خیار بهبود پیدا می کند :

با توجه به آزمایشات پزشکی دانشگاه مریلند، مشخص می شود که ویتامین K موجود در خیار برای سلامت استخوان مفید است. ویتامین K برای ساختن استخوان و کاهش شکستگی های اسکلتی استفاده می شود. یک فنجان خیار، که تقریبا ۱۰۰ گرم است، حاوی ۱۹ درصد از مصرف روزانه ویتامین K است.

۷ – گزینه مناسبی برای سلامت پوست است :

خـیار اثر خنک کنندگی و تسکین دهندگی دارد و همچنین تورم و التهاب را کاهش می دهد.

۸ – خـیار برای سلامت قلب مفید است :

خیـار حاوی پتاسیم است که همچنین می تواند سطح فشار خون را کاهش دهد و برای سلامت قلب بسیار مفید است.

۹ – باعث جلوگیری از بوی بد دهان می شود :

با قرار دادن یک قطعه خـیار بر روی سقف دهان، برای از بین بردن هر گونه باکتری ایجاد کننده بو اقدام کنید. نظریه های آیورودا نیز این را می گوید که خیارها گرمای بیش از حد از معده که یکی از دلایل ضعف بدنی است را از بین می برند. خیار همچنین باعث هضم سریع و پاک کردن روده می شود ، خیار همچنین هضم سالم را ترویج می کند.

همانند آنچه که در بالا گفته شد، وجود حجم بالای آب در خیارها، هضم رابهبود می بخشد. هیدراته بودن در محل می تواند انعطاف پذیری ، منظم بودن ضایعات و همچنین جلوگیری از یبوست را بهبود بخشد.

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>