دلایل خوب برای خوردن موسیر

موسیر

دلایل خوب برای خوردن موسیر

دلایل خوب برای خوردن موسیر


 

موسیــر از آن گیاهان دو رگه است. چیزی شبیه به سیر و پیازمیباشد. برگ های این گیاه باریک و دراز است و گل های ارغوانی داراست. پیاز این گیاه، خوراکی است. می توان از آن در تهیه انواع ترشیجات، سالاد، سس و غیره استفاده نمود. این ماده غذایی مفید عطر و بوی فوق العاده ای به غذاهایتان می دهد و درعین حال سرشار از خواص مفید برای بدن است.
در این مطلب ۶ قدرت فوق العاده موسیر را مطرح خواهیم کرد. لطفاً با ما همراه باشید.

 

مقابله با میکروب ها

موسیر مانند دیگر اعضای خانواده خود سرشار از ترکیبات گوگردی است و به همین دلیل هم خواص ضدباکتریایی دارد. در نتیجه موسیرِ، از انتشار میکروب ها و باکتری های بیماری زا پیشگیری می کند. لکن حواستان باشد معنی حرفمان این نیست که در صورت بروز یک بیماری عفونی، موسیر می تواند جایگزین آنتی بیوتیک ها گردد. بلکه می توان از این ماده غذایی برای پیشگیری از بروز این مشکلات استفاده کرد.

 

دوست استخوان های شما

موسیر سرشار از ویتامین C و A و همچنین از منابع فسفر و منیزیم میباشد. همین ترکیبات از آن یک ماده غذایی دوستدار سلامت استخوان ها به وجودآورده است برای داشتن استخوان های محکم و سالم حتماً از محصولات لبنی که سرشار از کلسیم هستند استفاده کنید و در کنار آن موسیر را به عنوان یار کمکی به کار بگیرید. در این مورد خدمت زیادی به اسکلتتان کرده اید.

 

برای هضم راحت غذا

اگر در هضم غذا مشکل دارید توصیه می کنیم موسیر را وارد برنامه غذایی تان بکنید. به خاطر اینکه پر از فیبرهاست که علاوه بر ایجاد احساس سیری می تواند به هضم غذا و عملکرد خوب روده ها نیز کمک کند. موسیر با بیشتر شدن ترشح صفرا باعث هضم راحت تر غذاها می شود. علاوه بر این باید دانست که موسیر به اندازه سیر یا پیاز برای معده مشکل ایجاد نمی کند. در واقع کسانی که دستگاه گوارش حساسی دارند به راحتی می توانند از موسیر پخته شده استفاده کنند. برای کسانی که از بوی سیر بدشان می آید نیز مناسب تر است چون بوی آن به اندازه سیر تند نیست.

 

پیشگیری از سرطان های گوارشی

نتایج پژوهش ها نشان می دهند که ترکیبات گوگردی موجود در موسیر و هم خانواده هایش یعنی پیاز و سیر و غیره می توانند جلوی رشد تومورها را بگیرند و در نتیجه از ابتلا به سرطان های دستگاه گوارشی پیشگیری کنند. همچنان محققان در حال بررسی های تکمیلی در این خصوص هستند. متخصصان توصیه می نمایند که موسیر را به صورت خام مصرف کنید چون حاوی خواص بیشتری است.

 

مقابله با کلسترول خون

سن که بالا می رود رگ ها میل زیادی به ضخیم شدن پیدا کرده و خاصیت ارتجاعی و نرمی خود را از دست داده و اگر این پدیده با کلسترول یا همان چربی بالا همراه شود منجر به تصلب شرایین می شود. رسوبات چربی در داخل رگ های خونی موجب بروز لخته های خونی می شوند. در این مورد نیز رگ ها می گیرند و مشکل ساز می گردند. خوشبختانه مواد غذایی مختلفی برای مقابله با این مشکل وجود دارند که موسیر جزو آن ها میباشد. این ماده غذایی سرشار از فلاوونوئیدهاست که ترکیبات آنتی اکسیدانی میباشند. این ترکیبات به رقیق کردن و در جریان بودن خون کمک می کنند و تجمع پلاکت ها را کاهش می دهند. به همین سبب نیز از تشکیل لخته های خونی پیشگیری می کنند. علاوه بر این موسیر موجب رفع کلسترول بد خون می شود و به تنظیم فشارخون نیز کمک می کند. به خاطر اینکه دارای منیزیم است. در واقع هر ۱۰۰ گرم موسیر حاوی ۲۵۰ میلی گرم از این ماده معدنی است که نقش موثری در کنترل فشارخون، بهبود عملکرد قلب و کلیه ها دارد و به انقباض های عضلانی کمک می کند.

 

حاوی ویتامین های B

موسیر حاوی ویتامین B۶ است. به این ترتیب که هر ۱۰۰ گرم موسیر بیش از ۱۰ درصد نیاز روزانه ما به این ویتامین را تامین می کند. باید بدانید که بودن این ویتامین برای سیستم عصبی لازم و ضروری است و همچنین از بروز مشکلات عضلانی پیشگیری کرده و به سلامت پوست کمک می کند. بعلاوه این موسیر حاوی ویتامین B۹ یا همان اسیدفولیک نیز می باشد که ضداسترس میباشد. این ویتامین برای ساخت گلبول های قرمز لازم است. ترکیب این ویتامین با ویتامین B۶ برای جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی بسیار موثر است.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>