راهی هست که تلخی شربت پرتقال را از بین ببرم

شربت پرتقال

راهی هست که تلخی شربت پرتقال را از بین ببرم

راهی هست که تلخی شربت پرتقال را از بین ببرم


برای تهیه شربت خانگی خوشمزه وگوارای پرتقال روش هایی برای خوش طعم کردن و رفع تلخی آن را برای شما عزیزان آماده کرده ایم

درست کردن شربت خانگی در این روزهای گرم تابستانه بسیار دلچسب و دلنشین خواهد بود یکی از شربت های خانگی شربت پرتقال است گاهی پیش می آید که شربت پرتقال رو به تخی میزند ما در این مطلب از مامان شف قصد داریم روش رفع تلخی شربت پرتقال را به شما عزیزان با ترفندهای آشپزی از بین ببریم

روش های رفع تلخی شربت پرتقال

من مقداری شربت پرتقال درست کردم ولی خیلی تلخ شده ایا راهی هست که بتونم تلخی اونو از بین ببرم باتشکرپاسخ : دوست عزیز شما نمی توانید در خانه شربـت پرتقال آن هم به شکلی که در بازار می فروشند تهیه نمایید. زیرا آنها به شربتشان مواد نگهدارنده اضافه می کنند. که همین مواد تلخی آن را رفع تلخی شـربت پرتـقال می گیرد. شما می توانید از آب پرتقـال به عنوان اینکه می توان از آن شربت درست کرد استفاده کنید به شرطی که با مواد دیگری مخلوط شود.

گلاب به گرفتن تلخی شربـت کمک می کند

به نمونه زیر توجه کنید: شربت آب پرتقال با عسل الف: نصف لیوان آب پرتقال و نصف آب نارنگی رابا مقداری عسل مخلوط نموده و پس از سرد شدن در یخچال با انداختن تکه های یخ در آنمصرف نمایید. ب:زرده تخم مرغ را هم زده و با یک لیوان آب پرتقال مخلوط و مقداری عسل م کمی خامه به آن افزوده مصرف رفع تلخی شربت پرتقال نمایید. می توانید از مخلوط کردن آب پرتقال و عسل هم شربت تهیه نمایید.

بیشتر بدانید چگونه تلخی پوست پرتقـال را بگیریم؟

ابتدا پوسـت پرتقال را به وسیله رنده یا چاقو جدا کنید و تمام سعی خود را به کار بگیرید رفع تلخی شربت پرتقال تا قسمتهای سفید کاملا جدا شود چون باعث تلخی پوست پرتقـال همین بخشهای سفید هستند.

 

مواد اولیه :

پوست پرتقـال به میزان لازم گلاب به میزان لازم شکر به میزان لازم هل به میزان لازم

جوشاندن پوست پرتقال تلخی ان را می گیرد

 

طرز تهیه:

۱٫ ابتدا پوست پرتقـال را به وسیله رنده یا چاقو جدا کنید و تمام سعی خود را به کار بگیرید تا قسمتهای سفید کاملا جدا شود چون باعث تلخی پوست پرتقال همین بخشهای سفید هستند.میتوانید مثل تهیه گل رز از گوجه فرنگی یک گل هم با پوست پرتقال تهیه کنید و آن را برای تهیه مرغ و غذاهایی که نیاز به تزیین دارند استفاده کنید.

۲٫ بعد از جدا کردن پوست آن را داخل آب در حال جوش بریزید و بعد از چند دقیقه آن را آبکش کنید و یک بار دیگر داخل آب ریخته و اجازه دهید آب به جوش بیاید و پوست با آب بجوشد.بعد از جوشیدن آن را آبکش کنید.

۳٫ داخل ظرفی که درپوش دارد مقداری آب سرد و کمی شکر و گلاب و به ازای هر ۲عدد پرتقال ۱دانه هل قرار دهید و پوست را داخل آن ریخته و ۲۴ساعت داخل یخچال قرار دهید و در این مدت چند بار آب مواد را تعویض کنید و بعد آن را برای استفاده آماده کنید.

 

نکات:

۱) از همین روش برای تهیه پوست نارنج هم میتوان استفاده کرد.

۲) توجه داشته باشید اگر زمان بیشتری مواد را داخل آب قرار دهید عطر آنها از بین میرود.

۳) از این پوست برای تهیه انواع خورش میتوان استفاده کرد.همچنین پوست پرتقال و نارنج بوگیر بسیار قوی برای مرغ و گوشت و ماهی هستند و عطر بسیار خوبی به این مواد میدهند.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>