روش تهیه رب گوجه فرنگی خانگی

رب خانگی

روش تهیه رب گوجه فرنگی خانگی

روش تهیه رب گوجه فرنگی خانگی


روش تهیه رب گوجه فرنگی خانگی به اندازه یه کاسه

مواد لازم برای تهیه رب گوجه فرنگی خانگی
۲ کیلو گوجه فرنگی
۱ الی ۲ قاشق غذاخوری سرخالی روغن مایع
نمک به مقدار لازم
این مقدار گوجه فرنگی به اندازه یک کاسه نسبتا کوچیک رب گوجه فرنگی میده، بسته به میزان نیازتون مواد رو افزایش بدین.

مواد لازم برای تهیه رب گوجه فرنگی
مراحل تهیه رب گوجه فرنگی خانگی
ابتدا گوجه فرنگی هارو از وسط نصف میکینم و داخل قابلمه میریزیم و در حدی داخل قابلمه آب میریزیم که تا روی گوجه ها بیاد. شعله گاز را روی درجه متوسط تنظیم کرده و در قابلمه رو میذاریم تا گوجه ها بپزن.

در قابلمه کاملا بسته نشود تا گوجه ها سر نرن.

اضافه کردن آب
به گوجه ها فرصت میدیم تا بپزن و کاملا نرم بشن و پوستوشن مثل تصویر زیر ازشون جدا بشه.

پختن گوجه ها
حالا گوجه های حاضر رو کم کم و مرحله به مرحله  داخل یه صافی که حفره هاش کوچک تر از دانه های گوجه فرنگی باشه میریزیم.

رد کردن از صافی
بااستفاده از یه قاشق گوجه ها رو له میکینم تا گوشت گوجه ها کاملا از دونه ها و پوستش جدا بشه و از صافی گذرکنه. برای اینکه گوشت گوجه ها داخل صافی نمونه و هدر نره گاهی از آب گوجه پخته داخل قابلمه روی مواد داخل صافی میریزیم و همشون میزنیم تا همه گوشت گوجه همراه آب از صافی رد بشه.

جدا شدن پوست و دانه گوجه
همون طوری که میدانید در انتها پوره ای خیلی خیلی رقیق از گوجه ها داخل کاسه میریزه.

آب گوجه فرنگی
بعد از اینکه مرحله به مرحله این کار رو تکرار کردیم همه پوره رقیق بدست اومده رو داخل قابلمه برمیگردونیم و زیر قابلمه رو با حرارت متوسط روشن میکنیم و در قابلمه هم باز میذاریم تا آب اضافی گوجه ها تبخیر بشه.

حرارت داد آب گوجه فرنگی
وقتی آب اضافی تبخیر شد و مایعمون قوام اومد به مقدار لازم نمک اضافه کرده و از این به بعد گهگداری رب رو هم میزنیم تا ته نگیره.

غلیظ شدن رب
در کل قبل ا ز اینکه رب به غلظت مورد نظرمون برسه در صورت تمایل روغن رو اضافه میکنیم و رب رو هم میزنیم روغن در خوش رنگ تر شدن رب تاثیر داره.

اضافه کردن روغن
همینطور کمی رب رو هم میزنیم تا ته نگیره و وقتی غلظتش به حدی رسید که جای قاشق روش موند رب حاضره.

آماده شدن رب
تقریبا میتونیم از رب طبیعی و سالم و خوشمزه مون در انواع غذاها استفاده کنیم و در صورتی که بخواهیم مدت زیادی نگهش داریم میتونیم داخل فریزر بذاریمش تا کپک نزنه …


نکاتی در مورد رب گوجه فرنگی

عصاره گوجه‌فرنگی دارای حجم زیادی از خواص گوجه‌فرنگی مانند انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنتی‌اکسیدان لیکوپن است.

درجه حرارت کم و حرارت غیرمستقیم در تولید رب گوجه صنعتی در مقایسه با حرارت بالا و کنترل‌نشده در تهیه رب خانگی باعث کیفیت بهتر رنگ و افزایش میزان لیکوپن در رب گوجه‌های صنعتی می‌شود.

ضمن اینکه تقریبا میزان نمک در رب گوجه‌های خانگی معمولاً نامشخص است و در موارد زیادی این میزان بیشتر از حد مجاز آن (۲٪) است و این در حالیست که در برخی موارد دیگر میزان نمک بسیار کم بوده و منجر به مستعد شدن شرایط برای ایجاد آلودگی‌های قارچی زودهنگام می‌شود.

افزودن هرگونه مواد نگهدارنده، قوام‌دهنده و رنگ به رب گوجه ممنوع بوده و تقلب محسوب می‌شود که این موارد در آزمایشگاه مواد غذایی مورد آزمون قرار می‌گیرد و موارد تخلف به مراجع قانونی گزارش می‌شود از این رو به مصرف‌کنندگان محترم توصیه می‌شود در صورت مصرف رب گوجه‌های صنعتی حتماً از محصولاتی که دارای پروانه ساخت معتبر از وزارت بهداشت و درمان می‌باشند استفاده کنند.

در صورت تمایل به ساخت رب گوجه‌فرنگی خانگی ضمن رعایت اصول بهداشتی، این محصول را در حجم کم تهیه کرده و در ظروف درب‌دار شیشه‌ای و در یخچال نگهداری کنند و از خریداری رب‌هایی که تحت عنوان رب خانگی بدون بسته‌بندی و مشخصات هستند جداً خودداری شود.

 

 

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>