روش های خوش طعم کردن سویا

روش های خوش طعم کردن سویا

نکاتی برای استفاده از سویا در منزل


چه کنیم سویا خوشمزه تر شود: با اینکه سویا جایگزین مناسبی برای گوشت است و از لحاظ غذایی هم بسیار مفید و با ارزش است اما بیشتر خانواده ها از طعم ومزه آن خوششان نمى آید .

رازهای خوشمزه شدن سویا

همیشه توصیه می شود سویا بخورید چون جایگزین خوبی برای گوشت است و از لحاظ غذایی هم خیلی فایده دارد و با ارزش است ولی بیشتر افراد بخاطر طعم ومزه آن نمی توانند بخورند.با مامان شف  همراه شوید.

برای خوشمزه کردن سویا به نکته هاى زیر دقت کنید :

ابتدا سـویا را در مفدار لازم آب گرم خیس کنید و یکی دو بار آب آن را عوض کنید . وقتی سـویا نرم شد ، آن را در صافى بریزید تا آب آن کاملا گرفته شود سپس در ظرفى پیاز رنده شده را سرخ کنید و به آن ادویه نمک و رب گو جه فرنگى را اضافه کنید ، حالا سویا را داخل آن بریزید و تفت دهید .

در این مرحله ۲ قاشق غذا خورى آبغوره را نیز به مواد اضافه کنید اندکى صبر کرده و یک استکان آب به این مخلوط اضافه کنید حالا درب ظرف را بگذارید تا با حرارت ملایم به مدت ۵ دقیقه بپزد . حالا سویاى شما مزه دار شده است . آین را به ماکارونى یا خوراک مى توانید اضافه کنید.

۱)هیج گاه سـویا را با آب سرد نشویید!

همیشه برای شستن سـویا آن را با آب جوش بشویید یا آنکه داخل آب در حال جوش ریخته و بعد از کمی جوشیدن آن را آبکش کنید.

۲)سـویا را نچلانید!

برخی ها عادت دارند بعد از شستن سـویا آن را میفشارند تا آب اضافی آن خارج شود ولی شما در واقع با این کار مواد خوشمزه سویا را دور میریزد.برای از بین بردن آب اضافی سویا آن را آبکش کرده و کمی صبر کنید تا آب اضافی آن به صورت طبیعی خشک شود.

۳)بیش از ۱بار آب سـویا را عوض نکنید.

برخی قبل از پخت سویا آن را داخل آب جوش خیس میکنند و چند بار آب آن را عوض میکنند ولی بهتر است برای حفظ طعم سـویا بیش از یک بار آب آن را عوض نکنید.

 

۴)از طعم دهنده استفاده کنید.

برای آماده کردن سـویا مقداری پیاز را رنده کرده و داخل روغن زیتون یا کره آن را سرخ کنید و به آن مقداری پودر سیر،نمک،زعفران،فلفل،زردچوبه و رب گوجه فرنگی اضافه کنید و بعد از کمی سرخ کردن سویا آبکش شده را به آن اضافه کرده و خوب تفت دهید سپس ۲قاشق غذاخوری آبغوره(به ازای هر بسته)به مواد اضافه کرده و کمی صبر کنید تا به خورد سویا رود و بعد ۱فنجان آب جوش به مواد اضافه کنید و در ظرف را ببندید و اجازه دهید سویا کاملا بپزد.میتوانید مقداری ریحان تازه و آویشن هم به سویا اضافه کنید.

نکاتی برای استفاده از سـویا در منزل

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>