شش مورد غذایی برای سلامت پوست

سلامت-پوست

شش مورد غذایی برای سلامت پوست

 سلامت پوست

 سلامت پوستکیوی :

کیوی پراز ویتامین ث برای تولید کلاژن پوست است و مطالعات منتشر شده در مجله آمریکایی تغذیه بالینی نشان داده که دریافت سطوح بالای ویتامین ث منجر به کاهش چین و چروک های صورت و خشکی پوست می شود.
ویتامین ث یک آنتی اکسیدان قوی برای مبارزه با رادیکال های آزاد ناشی از استرس های محیطی از جمله اشعه ماوراء بنفش خورشید و کثیفی هوا نیز است. کیوی را با ماست یونانی که پر از پروتئین است و بلغور جوی دو سر که منبع غنی از منیزیم محسوب می شود، در وعده صبحانه میل کنید.


ماهی قزل آلا :

این نوع ماهی منبع غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ برای تقویت پوست و افزایش نرمی موها عالی است. نتایج تحقیقات نشان داده که امگا ۳ به حفظ توده عضلانی، ترمیم بافت و تولید هورمون کمک می کند.مصرف ماهی درصبحانه به همراه آووکادو که غنی از ویتامین ای بوده و از شما در برابر اشعه یو وی آفتاب محافظت می کند، بسیار سودمند است.


گردو :

منبع خوبی از اسیدهای چرب امگا ۳ برای مرطوب نگه داشتن پوست و مو است. گردو از ویتامین ای نیز سرشار است؛ آنتی اکسیدانی که منجر به تعمیر سلول های کل بدن می شود. مواد معدنی موجود در گردو از جمله مس، موجود تقویت تراکم استخوان ها می شود.


بلغور جو :

جو از شاخص گلیسمیک پایینی برخوردار است و مصرف آن در وعده صبح به کاهش کلسترول، بهبود هضم غذا و حفظ وزن کمک می کند. استفاده جو برای کم کردن سرعت تشکیل چین و چروک های صورت مفید است و باعث کاهش التهاب بدن و کاهش قند خون نیز می شود.


جوانه بروکسل :

منبع خوبی از ویتامین آ برای مرطوب نگه داشتن مو و پوست هست. این نوع گیاه پر از فولات نیز بوده و مصرف آن از اثرات مضر نور خورشید به طور چشمگیری جلوگیری می کند.


کلم پیچ :

کلم پیچ از سبزیجات تیره رنگ قدرتمند با خاصیت آنتی اکسیدانی هست. ویتامین آ موجود در کلم پیچ به بیشترشدن سبوم کمک می کند و منجر به افزایش رطوبت مو میگردد. علاوه بر این  کلم پیچ پر از ویتامین ث نیز بوده و تولید کلاژن را بیشتر میکند. کلم پیچ را همراه با تخم مرغ برای حفظ سلامت پوست، تقویت سیستم ایمنی بدن و افزایش توده عضلانی به وعده صبحگاهی تان اضافه کنید.


 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>