شلغم دوست روزهای سرد

شلغم

شلغم دوست روزهای سرد

شلغم دوست روزهای سرد


شلغم: دوست روزهای سرد

شلغم سرشاراز ویتامین C و اسیدآمینه های ضروری است و میزان کربوهیدرات های پیچیده و فیبرهای موجود در این سبزی قدرت درمانی آن را بالا برده و در فصل زمستان و سرماخوردگی شلغم بیشتر استفاده می شود.

 

ترکیبات شلغم

کربوهیدرات های پیچیده
کربوهیدرات های پیچیده موجود در شلغم به طور آرام و منظم انرژی تولید می کنند. این ترکیبات باعث بهتر شدن حافظه می شوند و اسید معده را که باعث سوزش معده می شود جذب می کنند.

فیبرهای محلول و غیرمحلول
فیبرهای محلول شلغم برطرف کننده یبوست، واریس و هموروئید میباشد. فیبرهای غیرمحلول این سبزی به جذب کلسترول و کاهش میزان کلسترول بد خون کمک می کنند.

تریپتوفان
شلغم حاوی نیاسین (ویتامین ٣B) میباشد و به کاهش استرس، افسردگی و بی خوابی کمک می کند.

لیزین
لیزین بخشی از میزان پروتئین موجود در شلغم میباشد. این اسیدآمینه ضروری می تواند به پیشگیری و درمان تبخال کمک کند.

ویتامین C

ویتامین C آنتی اکسیدان میباشد و با رادیکال های آزاد مقابله کرده و این ویتامین تقویت کننده دستگاه ایمنی بدن است.

شلغم حاوی ترکیبات گواتروژن است

ترکیبات گواتروژن ترکیباتی هستند که با عملکرد طبیعی غده تیروئید تداخل دارند. این ترکیبات در شلغم و دیگر کلم ها موجود میباشد. توجه داشته باشید که پختن شلغم باعث غیرفعال شدن این ترکیبات می شود و البته بخشی از ویتامین C این ماده غذایی را نیز از بین می برد. از طرف دیگر روند پخت موجب افزایش قدرت فیبرهای محلول موجود در شلغم می شود.

افرادی که اختلالات تیروئید دارند چگونه شلغم مصرف کنند؟

مصرف منظم و متعادل شلغم خطری برای غده تیروئید ندارد. اما ترکیبات گواتروژن آن برای افرادی که دچار کم کاری تیروئید هستند مشکل آفرین میباشد. بنابراین این افراد باید شلغم و دیگر کلم های حاوی ترکیبات گواتروژن را به صورت پخته شده استفاده کنند. برعکس افرادی که دچار پرکاری تیروئید هستند می توانند میزان مصرف شلغم و دیگر کلم ها را افزایش دهند.

ارزش شلغم را بالا ببرید

ترکیب هویج و سیب زمینی پخته با شلغم پخته شده و تهیه پوره از آن ها یک روش خوب برای بهره مندی از خواص شلغم و دیگر سبزیجات میباشد. می توانید شلغم را خرد کرده و با اندکی روغن زیتون، سیر و برگ خرد شده شلغم تفت داده و میل کنید. افزودن شلغم به ترکیب سالاد به همراه سرکه سیب نیز باعث افزایش فواید آن می گردد. می توانید شلغم را خرد کرده و با کمی روغن زیتون داخل کاغذ فویل پیچیده و در فر (۲۰۰ درجه سانتی گراد) به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه آماده کنید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>