طرز تهیه ی آرد سوخاری خوشمزه و سالم در منزل

طرز تهیه ی آرد سوخاری خوشمزه و سالم در منزل

بهترین روش برای داشتن پودر سوخاری ساده و آسان


از پودر سوخاری برای سوخاری کردن انواع غذا ها استفاده می شود. آرد سوخاری در انواع دانه درشت و پودری و یا ادویه دار تهیه می شود و برای ترد شدن غذاهای سوخاری شده از این آرد استفاده می شود؛ در طرز تهیه آرد سوخاری از نان های حجیم و یا نان تست استفاده می شود.با مامان شف همراه شوید تا بهترین روش تهیه ی آرد سوخاری را آموزش ببینید.

 

پودر سـوخاری خوشمزه و روشی ساده برای تهیه آن

مواد لازم برای تهیه پودر سوخاری

نان تست یا هر نان حجیمی دیگه ای مثل نان های فانتزی

انواع ادویه های لازم (باب میل شما)

 

روش تهیه آرد سوخـاری در خانه

کلا آرد سوخاری همون پـودر نان هست که در بازار هم موجود است. یعنی در صنعت نان پزی وقتی نون ها میمونه و به مرز خراب شدن میرسه خشکش میکنن و بعد هم پودر میکنن. البته که نمیشه گفت کلا همیشه از نون های مونده استفاده میشه. توی خونه هم اگه خواستید خودتون پودر سوخاری درست کنید از نون های مونده هم میتونید استفاده کنید. اگه در مناطق خشک زندگی میکنید که حتی نیاز به خشک کردن نون هم ندارید و تنها کافیه برای چند ساعت نون رو در هوای آژاد بذارید تا خشک بشه و بعد پودر کنید. ولی اگر مثل من در جاهای مرطوبی مثل شمال زندگی میکنید باید نونی که دارید رو در فر خشک کنید و یا از نان سـوخاری برای پودر کردن استفاده کنید. پودر سوخاری که خودتون درست میکنید چون معمولا درشت تر هست و خیلی تبدیل به آرد نمیشه کیفیت بهتری برای تهیه غذاهای سوخاری داره.

طرز تهیه ی آرد سوخاری

پس به این شکل عمل میکنیم که نون های فانتزی رو خرد میکنیم و در فر داغ برای چند دقیقه قرار میدیم تا خشک بشه.

بعد هم در میکسر پودرش کنید. میزان پودر شدنش هم به سلیقه خودتون بستگی داره که دوست دارید تا چه حد زیر دندون بیاد.

نان های خشک شده رو در میکسر پودر کنید.

من هم چون مصرف نون سوخاریم زیاده و راه بسیار ساده تریه از نون سوخاری برای پودر کردن استفاده میکنم. همچنین که معمولا ته پلاستیک نون سوخاری هم مقداری خرد شده اش جمع میشه که از اونها هم میتونید به عنوان پودر سـوخاری استفاده کنید.

 

نکاتی برای داشتن پودر سوخاری مرغوب

برای تهیه پودر سوخاری از نان‌های معمولی نیز می‌توانید استفاده کنید اما آردی که با استفاده از نان‌های حجمی تهیه می‌شود، طعم بهتری دارد.

بهترین پودر سـوخاری پودری است که از کناره‌های نان تست تهیه می‌شود.

شما می‌توانید از نان تست بیات شده کامل هم استفاده کنید ولی قسمت‌های کناری نان، پودر خوشمزه‌تری به شما می‌دهد.

آرد سوخاری خانگی به هر روشی که تهیه شده باشد، باید آن را درون ظرف دربسته ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

در بیشتر موارد، تشخیص فساد آرد سـوخاری توسط افراد عادی امکان پذیر نیست ولی اگر بخواهیم مشخصه‌ای برای این موضوع در نظر بگیریم، داشتن بوی خاصی که اصطلاحا به بوی “نا” موسوم است به معنای فاسد شدن پودر سوخاری است. اگر آرد سوخاری بوی کهنگی و نا بدهد، بهتر است استفاده نشود.

توصیه ما به شما این است که پودر سوخـاری را به صورت ساده و بدون طعم نگهداری کنید، چراکه ممکن است داخل هر غذایی، ترکیب متفاوتی به کار برود.

اگر می‌خواهید از ادویه در آرد سـوخاری استفاده کنید، سعی کنید از ادویه‌جاتی که تازه سابیده شده‌اند استفاده کنید که عطر قوی‌تر و بهتری دارند.

طرز تهیه ی آرد سوخاری خوشمزه و سالم در منزل

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>