عسل گشنیز

عسل گشنیز

خواص بی نظیر عسل گشنیز چیست ؟


 

عسل گشنیز توسط زنبور عـسل‌هایی که از شهد گیاه گشنیز استفاده کرده‌اند، تولید می‌شود. این عـسل بسیار معطر، مقوی و اشتهاآور است. تقویت معده، تسکین دردهای عضلانی، خاصیت شیرافزا، بادشکن، دفع سموم بدن و کاهش تب از خواص عسـل گشنیز است. در طب سنتی از خواص عسـل گشنیز برای درمان بیماری‌های عفونی مانند سرخک و آبله استفاده می‌شود.

 

عسـل گشنیز

با مجله اینترنتی مامان شف همراه باشید تا با عسـل گشنیز و خواص عسل گشنیز آشنایی کامل پیدا کنید.

گشنیز گیاه بومی جنوب اروپا و مناطق مدیترانه است و در بیشتر نقاط ایران نیز می‌روید. استفاده دارویی و کاربرد در آشپزی این سبزی، از زمان‌های قدیم رواج داشته و همواره مورد استفاده همگان بوده است.

قسمت‌های مورد استفاده این گیاه، ساقه، برگ و میوه آن است و از شهد گلهای این گیاه در اواخر بهار برای تهیه عسـل گشنیز استفاده می‌شود. عسل به دست آمده از گیاه گشنیز، خواص درمانی و ارزش غذایی مخصوص خود را دارد، اما در مجموع از خواص گشنیز مشتق گرفته شده است. در طب سنتی از این عسل برای درمان بیماری‎های عفونی استفاده می‌شود. برای آشنایی بیشتر با خواص عسل گشنیز و طرز تهیه و طریقه مصرف آن با ما همراه شوید.

 

خواص عسـل گشنیز (طبیعت و فواید درمانی)

از خواص گشنیز و عسل طبیعی این گیاه میتوان : معطر ،مقوی ،اشتها آور ،مقوی معده ،رفع سوء هاضمه ،باد شکن ،نرم کننده سینه ،مفید برای تب ،مفید برای بیماری های عفونی مانند :

سرخک وآبله

مفید برای سرفه وسرما خوردگی

مسکن وآرام بخش

دفع سموم بدن

خواب آور

مفید برای زکام

اسپاسم ماهیچه ای

شیر افزا

مفید برای تب های رماتیسمی

مفید برای آفت دهان

تقویت لثه

تنگی نفس

مسکن صفرا

ضد سرطان

مفرح

مقوی قلب و مغز

 

 

 

 

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>