فواید خوردن موز سیاه شده

رب خانگی

فواید خوردن موز سیاه شده

فواید خوردن موز سیاه شده

فواید خوردن موز سیاه شدهمیوه ی موز علاوه بر خوشمزه بودن فواید سلامتی زیادی دارا میباشد مخصوصا موزهای سیاه شده.
به گزارش میزان، همه میگن مصرف یک سیب در روز شما را از پزشک دور می‌کند، اما من می‌گویم خوردن یک موز در روز شما را از پزشک دور می‌کند.
این میوه فواید سلامتی زیادی دارد مخصوصا موز‌های سیاه شده و اینجا دلایل این که چرا خوردن موز سیاه شده مفید است را بخوانید.

پیشگیری از سرطان

محققان یافته اند لکه‌های سیاه روی موز‌های رسیده حاوی فاکتور نکروز تومور هستند که یکی از مهم‌ترین پروتئین‌هایی است که با رشد سلول‌های سرطانی مبارزه می‌کند.
آن‌ها با کشتن سلول‌ها مانع از انتشار آن‌ها در بدن میگردد. موز‌ها به علاوه حاوی سطح زیادی فیبر نیز میباشند. هر ۲ فاکتور‌ها به جلوگیری و درمان سرطان کمک می‌کنند.

کنترل فشار خون

پتاسیم ماده‌ای معدنی میباشد که برای سلامت قلب ضروری میباشد اما با این وجود خیلی‌ها به اندازه کافی مصرف این ماده را در غذاهایشان ندارند.
موز سرشار از پتاسیم است و هر موز در اندازه متوسط حاوی ۹ تا ۱۰ درصد پتاسیم مورد نیاز روزانه هست. پتاسیم موجود در موز فشار خون را تنظیم می‌کند و از حملات قلبی جلوگیری می‌کند.

انرژی زا

روز پر مشغله‌ای در پیش رو دارید؟ پس روزتان را با ورزش شروع کنید و یک عدد موز میل کنید. موز دارای مواد مغذی مهمی است که باعث تقویت ذهن و بدن می‌شود.
این میوه در بردارنده آب، کربوهیدرات، و مقدار کمی پروتئین هست. پتاسیم موجود در موز از گرفتگی عضلات در طول تمرین جلوگیری می‌کند.

درمان سوزش معده

اگر مشکل سوزش معده دارید قبل از این که سمت جعبه دارو‌ها بروید چرا یک راه حل خوشمزه و طبیعی را در نظر نمی‌گیرید؟ موز بهترین درمان برای سوزش معده است.
این میوه با بیشتر شدن سطح PH محتویات معده اسید معده را کاهش داده و سوزش معده را درمان می‌کند.
وقتی سطح PH بالا باشد سطح اسید کم میشود. نیترات پتاسیم موجود در موز‌های نرسیده نیز در ناشی از سوزش معده را کاهش می‌دهند.

کاهش افسردگی

تریپتوفان آمینو اسید موجود در موز است که باعث پالایش ذهن و تقویت روحیه میگردد. تحقیقات نشان داده است که این میوه با طریق تغییر تریپتوفان با ترکیب ویتامین‌های B. هورمون شادی سروتونین میسازد در نتیجه با افسردگی مبارزه می‌کند و حس خوب در فرد ایجاد می‌کند.

فواید گوارشی

موز ویتامین‌ها و مواد معدنی حاوی مقدار زیادی فیبر‌های رژیمی نیز است که فیبر برای بالا بردن سرعت فرآیند گوارشی ضروری است.
موز منبع پکتین است. پکتین نوعی فیبر است که باعث نرم شدن موز هنگام رسیدن آن می گردد. پکتین عامل مهمی در کمک به سالم ماندن سیستم گوارشی است.

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>