فواید نوشیدن آب گرم در روز (بخش دوم)

فواید نوشیدن آب گرم در روز

فواید نوشیدن آب گرم در روز (بخش دوم)

فواید نوشیدن آب گرم در روز

فواید نوشیدن آب گرم در روز۶ ) از بین بردن سرماخوردگی و بهبود بخشیدن به سلامت سینوزیت ها

گرما می‌تواند فشار‌های ناشی از سرما خوردگی و آلرژی بینی در سینوزیت‌ها را کم کند. بخار نیز یکی از روش‌های تخلیه و درمان سینوس‌ها می‌باشد.
مصرف آب آشامیدنی گرم ممکن است، به سرعت حرکت مخاط، کمک کند. این بدین معنا ست که آب گرم ممکن است بتواند روند تخلیه بینی را تقویت ببخشد.

۷ ) تشویق به مصرف چای و قهوه

زمانی که آب گرم با چای یا قهوه ترکیب می‌شود، مزایای بیشتری را برای سلامتی شما ارائه می‌دهد. مصرف دوزهای بالا قهوه و کافئین، می‌تواند سبب دهیدراته شدن بشوند، اما آن‌ها با داشتن خواص آرامش بخش همچنان برای سلامتی مفید هستند.
تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۷ منتشر شده اند، نشان می‌دهند مصرف قهوه به داشتن زندگی طولانی‌تر کمک بسیاری می‌کند. سایر تحقیقات، ارتباط بین مصرف قهوه و کاهش خطر ابتلا به بیماری هایی از جمله، سرطان، دیابت نوع ۲، برخی بیماری‌های کبدی و مشکلات قلبی را نشان می‌دهند.
چای خطر بروز سکته مغزی، بیماری قلبی، دیابت نوع ۲ و بیماری‌های کبدی را کاهش می دهد.

۸ ) کاهش استرس

یک فنجان آب گرم به افراد کمک می کند تا فشار عصبی و استرس خود را کنترل کند و یک مطالعه‌ی قدیمی نشان می‌دهد که مصرف مایعات گرم مانند چای و قهوه می‌توانند در کاهش استرس و اضطراب تاثیر گذار باشند.
این مطالعه نشان می‌دهد که این خواص به دلیل کافئین موجود در چای و قهوه می‌باشد، اما باید عنوان کرد که گرما نیز نقش مهمی در بهبود حال افراد ایفا می‌کند.

خطرات نوشیدن آب گرم

یکی از خطرات نوشیدن آب گرم، سوختگی ناشی از آن هست. احتمالا زمانی که از گذاشتن یک بند انگشتتان در داخل آب، احساس خوشایندی را تجربه می‌کنید، ممکن است در هنگام استفاده از همان آب گرم برای نوشیدن، احساس سوختگی درزبان یا گلو را تجربه نمایید از مصرف آبی که در نزدیکی نقطه‌ی جوش است، اجتناب کند و همیشه قبل از مصرف نوشیدنی گرم آن را تست کنید.
نوشیدن یک فنجان چای یا قهوه به خاطر اینکه آرامش بخش است، خستگی روزانه را از تن بیرون می‌کند.

دمای مناسب آب آشامیدنی

نوشیدنی‌های گرم مانند قهوه و چای اغلب در نزدیکی دمای جوش، درست شده و برای دستیابی به خواص آب گرم ضروری نیست که یک فرد خود را در معرض خطر سوختگی قرار دهد. افرادی که نوشیدن آب گرم را دوست ندارند، بهتر است آب آشامیدنی را در دمایی نزدیک به دمای معمولی بدن و یا کمی بالاتر از آن بنوشند.
یک مطالعه در سال ۲۰۰۸  نشان داد که درجه‌ی حرارت مطلوب نوشیدن آب گرم نوشیدنی‌های گرم مانند قهوه، ۱۳۶ درجه‌ی فارنهایت ( ۸ .۵۷ درجه‌ی سانتی گراد) می‌باشد. این دما، حس دلپذیر میل کردن یک نوشیدنی گرم را ارائه می‌دهد.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>