نکاتی برای گرم کردن کنسرو ها

مامان شف

نکاتی برای گرم کردن کنسرو ها

نکاتی برای گرم کردن کنسرو ها

نکاتی برای گرم کردن کنسرو هااصلا قوطی کنسرو را روی شعله مستقیم قرار ندهید!

 

امروزه کنسرو مواد غذایی به دلیل در دسترس بودن و استفاده آسان، به یکی از غذاهای سریع و پرطرفدار افراد پرمشغله تبدیل شده است. برای استفاده از کنسروها باید نکاتی رعایت شود که برای شما گردآوری نموده ایم.

 

نکته هایی درباره گرم کردن کنسروها مواد غذایی

جوشاندن قوطی کنـــــسرو در آب

برای جوشاندن صحیح غذاهای کنسرو شده، باید قوطی کنسرو را در ظرف محتوی آب قرار داد، طوری که آب کاملا قوطی را گرفته باشد. زمان ۲۰ دقیقه از جوشیدن آب در نظر گرفته میشود. چرا که این سم در دمای ۱۰۰ درجه (در عرض یک دقیقه) غیرفعال می شود.

 

تحت هیچ شرایطی قوطی کنـــــسرو را روی شعله مستقیم قرار ندهید

هرگز قوطی را روی شعله مستقیم قرار ندهید؛ زیرا سم میکروب به طور کامل از بین نمی‌رود و حرارت مستقیم منجر به ترکیدن قوطی کنسرو میگردد. ضمن اینکه حرارت مستقیم می‌تواند به بافت و مواد مغذی غذا آسیب بزند.

 

جوشاندن همه ی کنـسـروها به جز کنــــسروهای میوه

تولید سم بوتولینوم تنها به کنسروهای ماهی محدود نمی‌شود و تمامی کنسروها از جمله سبزیجات، گوشت، خاویار و غذاهای مختلف دریایی باید پیش از مصرف بجوشانید. تنها میوه‌‌ها که به‌صورت شربت کنسرو می‌شوند، جزو این دسته نیستند.

 

گرم کردن کنســرو در مایکروویو

اکثر کارشناسان گرم کردن غذاهای کنسروی با مایکروویو را مجاز ندانسته و معتقدند حرارت مایکروویو ممکن است به بدنه ظروف آلومینیومی آسیب برساند.

 

جوشاندن کنـسرو موقع مصرف

گاهی اوقات افراد تمام کنسروهای خریداری شده را با هم می‌جوشانند . اما با نگه‌داشتن کنسروها ممکن است دوباره در آنها سم تولید شود بنابراین حتما باید موقع مصرف آنها را مجددا بجوشانیم.

 

انتقال محتویات به ظرف مناسب

پس از باز کردن قوطی کنـسرو، محتویات آن را به ظرف مناسبی انتقال بدهید زیرا ممکن است ماده غذایی بعد از باز کردن درب قوطی در مجاورت اکسیژن هوا با جداره داخلی قوطی وارد واکنش شود.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>