هر روز تربچه بخورید

تربچه

هر روز تربچه بخورید

به این ۴ دلیل هر روز تربـچه بخورید


تربچـه کم کالری و در عین حال سرشار از ویتامین های B1، B2، B3 بوده و منبع خوب پتاسیم، فسفر، کلسیم، سدیم و بتاکاروتن محسوب می شوند. بنابراین ارزش این را دارند که به طور روزانه از آن ها استفاده کنید.

 

این سبزیجات با ترکیب رنگ قرمز، بنفش و سفید به خانواده ی کلم ها و شلغم تعلق دارند. تربچه کم کالری و در عین حال سرشار از ویتامین های B1، B2، B3 بوده و منبع خوب پتاسیم، فسفر، کلسیم، سدیم و بتاکاروتن محسوب می شوند. بنابراین ارزش این را دارند که به طور روزانه از آن ها استفاده کنید. در این مطلب ۴ دلیل خوب برای این کار ذکر می کنیم. لطفاً با ما همراه باشید.

 

تربچـه و آنتی اکسیدان

تربچه های نقلی سرشار از آنتی اکسیدان هستند. نتایج پژوهش ها نشان می دهند که مصرف منظم تربچه نقش مهمی در پیشگیری از بروز برخی سرطان ها مانند سرطان ریه، سرطان تخمدان و کلیه دارد. چون حاوی ترکیبات سولفوری بوده و شما را در برابر سرطان ایمن می کنند.

اگر از مشکل احتباس آب (ورم) رنج می برید تربچه میل کنید. ورم پاها و انگشت ها و بروز سلولیت ها ناشی از همین احتباس آب در بدن است

تربچـه و ترکیبات ضدباکتریایی

تربچه ها خواص درمانی دارند چون به دلیل دارا بودن خواص آنتی باکتریالی با بروز عفونت ها و بیماری ها مقابله می کنند. این سبزی نقلی برای پوست نیز مفید است و باعث آب رسانی آن می شود. تربچـه ها با تشکیل قرمزی های روی پوست مقابله می کنند. شما حتی می توانید از یک یا چند برش تربچـه به عنوان پانسمان زخم های سطحی نیز استفاده کنید.

تربچـه سیرکننده

تربچـه باعث بهبود هضم غذا می شود. این سبزی سیرکننده است چون سرشار از فیبر و مواد معدنی زیادی است. اگر در دفع نیز مشکل دارید می توانید به تربچه اعتماد کنید. افرادی که رژیم لاغری دارند حتماً تربچـه را در برنامه ی غذایی شان بگنجانند. چون با کسب کمترین میزان کالری کمک زیادی به هضم و گوارش چربی ها خواهند کرد.

تربچـه تامین کننده ی آب

اگر از مشکل احتباس آب (ورم) رنج می برید تربچه میل کنید. ورم پاها و انگشت ها و بروز سلولیت ها ناشی از همین احتباس آب در بدن است. برای مقابله با چنین مشکلاتی آب بیشتری بنوشید، نمک را کاهش دهید، تغذیه ی سالمی داشته باشید و تربچه میل کنید. حتماً تربچه را در سبزی خوردن استفاده کرده و حتی از آن سالاد تهیه کنید.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>