واقعیت هایی درباره گیاه گوجه فرنگی

گوجه فرنگی

واقعیت هایی درباره گیاه گوجه فرنگی

واقعیت هایی درباره گیاه گوجـه فرنگی


واقعیت هایی درباره گیاه گوجــه فرنگی

گوجـه فرنـگی گیاهی است که به خانواده تاجریزی تعلق دارد. ۱۳ گونه گوجه فرنگـی وحشی و بیش از ۳۰۰۰ گونه ایجاد شده از طریق پرورش انتخابی در جهان وجود دارد. این گونه ها از نظر اندازه، شکل، رنگ و طعم با هم متفاوت اند. منشأ گوجه فرنگی آمریکای مرکزی و جنوبی است. امروزه گوجه فرنـگی را می توان در سراسر جهان یافت چراکه به بخش مهمی از رژیم غذایی انسان تبدیل شده است. گوجه فرنگی های وحشی معمولاً در مناطق گرمسیری یافت می شوند.

گوجـه فرنگی ها اغلب در گلخانه ها کشت می شوند. اما گونه های تازه تولید شده گوجـه فرنگی می توانند در فضای باز آب و هوای معتدل هم دوام بیاورند.

 

حقایق خواندنی درباره گوجـه فرنگی

⇐ اندازه گوجـه فرنگی بسته به گونه آن متغیر است. کوچک ترین گوجه فرنگی ها ۱ تا ۲ سانتی متر قطر دارند و قطر گوجه فرنگی های بزرگ ۱۰ سانتی متر است اما بیشتر گوجـه فرنگی های کشت شده ۵ تا ۶ سانتی متر قطر دارند.

⇐ رکورد سنگین ترین گوجه فرنگی تاکنون تقریباً ۳.۵ کیلوگرم ثبت شده است. رکورد کشیده ترین گیاه گوجه فرنگی نیز تقریباً ۲۰ متر بوده است.

⇐ محبوب ترین گونه های گوجه فرنگی قرمز اند. گوجه فرنگی هایی با رنگ های زرد، نارنجی، صورتی، سبز، سیاه یا سفید هم می توان کشت کرد.

⇐ گوجه فرنگی مثل تاک رشد می کند. ساقه با موی نرمی پوشیده شده که اتصال به زمین را تسهیل می کند.

⇐ معمولاً طول برگ های گوجه فرنگـی ۱۰ تا ۲۵ سانتی متر است و هر برگ به ۵ تا ۹ برگچه تقسیم شده است.

⇐ با این که بیشتر مردم بر این باورند که گوجـه فرنگی به گروه سبزیجات تعلق دارد اما درواقع این گیاه جزو میوه ها است.

⇐ نام علمی گوجـه فرنگی (Lycopersicon lycopersicum) است که معنی «هلوی گرگ» می دهد.

⇐ گوجـه فرنـگی حاوی لیکوپن (ماده شیمیایی ای که به گروه کاروتنوئیدها تعلق دارد) است که می تواند جلوی ایجاد انواع خاصی از سرطان را بگیرد. گوجه فرنگی تأثیر مفیدی بر قلب، فشار خون، سطح کلسترول و بینایی هم دارد.

⇐ ساقه، برگ ها و میوه سبز (کال) گوجه فرنگی حاوی آلکالوئیدی به نام توماتین است که می تواند باعث ایجاد مسمومیت شود.

⇐ خوردن گوجـه فرنگی رسیده بسیار توصیه می شود زیرا دارای سطح بالایی از مواد معدنی و ویتامین ها است.

⇐ گوجه فرنـگی را می توان به صورت خام، به شکل رب، به شکل آب میوه و یا به عنوان سس گوجـهـ فرنگی مصرف کرد.

⇐ سالانه در جهان در حدود ۱۵۰ میلیون تن گوجه فرنگی تولید می شود. بزرگ ترین تولید کننده گوجه فرنـگی در جهان چین است.

⇐ گوجه فرنـگی غنی از اسیدهایی است که می توان از آنها به عنوان جزئی از لوسیون ها و یا محصولات بهداشتی به منظور تمیز کردن بدن و اشیاء مختلف خانه استفاده کرد.

⇐ گوجه فرنگـی به شکل کال چیده می شود تا از پوسیدن آن جلوگیری و از ماندگاری بیشترش اطمینان حاصل شود. در اوایل دهه ۹۰ میلادی دانشمندان گوجـه فرنگی ای کشت کردند که اصلاح ژنتیکی شده بود و در دوره زمانی طولانی تری تازه می ماند.

⇐ گوجه فرنگـی ها در حیات وحش با حشراتی مانند زنبور گرده افشانی می کنند. انواع کشت شده گوجه فرنـگی خودشان می توانند گرده افشان باشند. برخی از آنها هم به کمک باد مصنوعی و به وسیله زنبور گرده افشانی می کنند.

⇐ گیاه گوجـه فرنگی وحشی چند ساله است (بیش از دو سال عمر می کند). گوجـه فرنگی کشت شده، گیاه یک ساله است. (یک سال زندگی می کند).

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>