پنج خاصیت آب گوجه فرنگی

آب گوجه فرنگی

پنج خاصیت آب گوجه فرنگی

پنج خاصیت آب گوجه فرنگی


گوجه فرنگی یکی از سالم ترین مواد غذایی موجود در بازار میوه و تره بار میباشد. چون علاوه بر انواع ویتامین ها و مواد معدنی حاوی آنتی اکسیدان های زیادی نیز می باشد.

 

نتایج بعضی از تحقیقات حاکی از این است که گوجـه فرنگی می تواند از ابتلا به برخی سرطان ها جلوگیری کرده و آب گوجـه فرنگی یکی از انتخاب های مناسب برای کسب خواص این ماده غذایی بوده و در این مطلب خواصی از آب گوجه فرنگی را ارائه می دهیم تا این نوشیدنی انرژی بخش را به رژیم غذایی تان اضافه کنید.

گوجه فرنـگی منبع لیکوپن

لیکوپن یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان های جهان میباشد. این آنتی اکسیدان در گوجه فرنگی و آب آن وجود دارد. یک لیوان آب گوجه فرنگی تقریبا ۵۰ درصد از نیاز روزانه بدن به لیکوپن را به وجود می آورد. این آنتی اکسیدان با رادیکال های آزادی که باعث پیری پوست و ابتلا به سرطان می شوند مقابله می کند. لیکوپن برای مراقبت از قلب و کم کردن کلسترول نیز مفید است.

آب گوجه فرنـگی منبع ویتامین C

این نوشیدنی دارای ویتامین C  زیادی است. این ویتامین نیز به تقویت دستگاه دفاعی بدن و بهبود روند ترمیم زخم ها کمک می کند. مصرف آب گوجـه فرنـگی میزان نیاز بدن به ویتامین c را به خوبی تأمین می کند.

آب گوجه فرنـگی منبع ویتامین A

ویتامبن A  نیز به میزان زیادی در آب گوجه فرنگـی وجود دارد. این نوشیدنی حاوی بتاکاروتن است که سلامت چشم ها، استخوان ها، دندان ها و سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

گوجه فرنگی منبع ویتامین K

آب گوجه فرنگی حاوی ویتامینK   است که یکی از ترکیبات مهم برای جذب کلسیم است. استفاده از آن باعث تقویت استخوان ها و دندان ها می شود.

آب گوجه فرنگی حاوی پتاسیم

آب گوجه فرنـگی حاوی پتاسیم است. این ماده معدنی برای رشد سلولی و حفظ سلامت عضلات لازم است. به همین منظور مصرف آب گوجه فرنگـی یک نوشیدنی مفید برای ورزشکاران است.

توجه

* توجه داشته باشید که این مقاله برای معرفی خواص آب گوجه فرنـگی است و خاصیت درمانی برای بیماری ها را ندارد. یعنی نتوانسته جای داوری تجویز شده توسط پزشک را بگیرد. بنابراین اگر بیماری خاصی دارین، تحت درمان هستید و غیره با پزشک خود مشورت کنید.
* و نکته ی دیگری هم که باید مد نظر داشته باشید این است که این ماده ی غذایی در طب سنتی دارای طبع سردی است که مصرف زیاد آن ممکن است برای افراد سردمزاج ایجاد مشکل نماید؛ پس در مصرف آن حد اعتدال را رعایت فرمایید. مصلح گوجه فرنگی روغن زیتون است.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>