چای گیاهی برای حفظ جوانی (بخش دوم)

چای گیاهی

چای گیاهی برای حفظ جوانی (بخش دوم)

چای گیاهی برای حفظ جوانی (بخش دوم)


چای جینسینگ ( تقویت حافظه ) : ریشه گیاه جینسینگ حاوی ۳ تا ۸ درصد جینسنوسید است و روی هوش و حافظه اثر مثبتی دارد ، می توانید ۳ گرم ریشه جینسینگ را به قطعات کوچک خرد و در ۵۰۰ میلی لیتر آب به مدت ۱۰ دقیقه دم کرده و صاف کنید ،  نوشیدن ۱ فنجان جینسینگ ۲ بار در روز و ۲۰ روز در ماه روی حافظه اثری فوق العاده میگذارد.

نکته : نباید روزانه بیشتر از ۳ گرم و همچنین بیش از ۳ ماه جینسینگ مصرف کنید ، این گیاه مناسب زنان شیرده و باردار نیست و برای کودکان مبتلا به پرفشاری خون ، چاقی ، بی خوابی یا افرادی که تحت درمان با داروهای ضدانعقاد هستند نیز ممنوع میباشد.

 

چای بنفشه وحشی

( شفـاف سازی پوست ) : اگر پوستتان کدر شده برای شفاف سازی آن و پیشگیری از پیری زودرس پوست تان می توانید بنفشه وحشی را امتحان کنید ، ۳۰ گرم گیاه خشک شده را در آب سرد بخیسانید بعد آن را برای ۱۵ دقیقه در ۵۰۰ میلی لیتر آب دم کنید و پس از صاف کردن ۲ تا ۴ فنجان از آن را قبل از غذا به طور روزانه به مدت ۱ ماه بنوشید.

نکته : این نوشیدنی برای کودکان نیست و گیاه تازه نیز سمی و غیرقابل مصرف میباشد.

 

چای سیاه

( جلوگیری از پوکی استخوان ) : بررسی های محققان نشان میدهد مصرف بیش از ۴ فنجان چای سیاه در روز از بروز پوکی استخوان پیشگیری می کند ، چای سیاه یا همان چای معمولی را مانند همیشه دم کنید و بنوشید.

نکته : توصیه میشود زنان باردار و کودکان چای سیاه را کمتر مصرف کنند.

 

چای گزنه

( سلامـت پروستات ) : گزنه با ایجاد اختلال در تبدیل هورمون تستوسترون به دهیدروتستوسترون که باعث بزرگ شدن غده پروستات میشود از هیپروفی خوش خیم آن جلوگیری میکند.

میتوانید ۵ گرم برگ یا گـل گزنه را با ۱۵۰ میلی لیتر آب به مدت ۱۵ دقیقه در ظرف دردار دم کنید و پس از صاف کردن ۳ فنجان از آن را در روز قبل از غذا بنوشید ، پس از ۲۰ روز فاصله می توانید مصرف آن را از مجدد شروع کنید ، به مدت ۳ ماه از این محلول استفاده کنید.

نکته : از آن سو که گزنه کمی تحریک کننده و آلرژی زاست نباید در مصرف آن زیاده روی کرد.

 

 چای زبان گنجشک

( جلوگیری از روماتیسم ) : گیاه زبان گنجشک خاصیت ضدروماتیسمی دارد و درد مفاصل را کاهش می دهد ، ۱۰ تا ۲۰ گرم برگ خشک آن را در ۱ لیتر آب به مدت ۱۵ دقیقه دم کنید و پس از صاف کردن ۳ بار در روز پس از هر وعده غذا به مدت ۱ ماه مصرف کنید ، با یک فاصله ۲۰ روزه می توانید مدت مصرف را تا ۳ ماه افزایش دهید.

 

چای آرتیشو

( پاکسـازی بدن و دفع سموم ) :  وقتی سموم در بدن زیاد می شود قدرت جسمی کاهش میابد ، آرتیشو با تحریک کلیه باعث دفع سموم از بدن خواهد شد ، ۱۰ گرم برگ تازه آن را در ۱ لیوان آب به مدت ۱۵ دقیقه دم کنید و پس از صاف کردن قبل از غذا ۳ مرتبه در روز به مدت ۱ ماه مصرف کنید ،  با فاصله ۲۰ روزه میتوانید مصرف را تا ۳ ماه ادامه دهید.

نکته : این گیاه مناسب زنان شیرده نیست.

 

خواص چای بنفشه :

*. عصاره گلهای بنفشه به ویژه برای درمان سرفه، برونشیت و سرماخوردگی همراه با تب، موثر است. همچنین روغن تهیه شده از گل های بنفشه می تواند مشکلات پوستی و روماتیسمی را کاهش دهد. علاوه بر این، چای تهیه شده از گل های تازه و یا خشک بنفشه و برگ های آن به درمان عصب های تحریک شده و همچنین درمان بی خوابی کمک می کند.

*. بر اساس این گزارش، محققان مصرف ژله تهیه شده از گل های بنفشه و شیرینی و خوراکی های تهیه شده از این گل را نیز توصیه می کنند.گفتنی است؛ گل های بنفشه به عنوان روغن برای تهیه عطرها و مواد معطر استفاده می شود.یادآور می شود؛ زمان شکوفایی گل های بنفشه از اواسط اسفند تا اواسط اردیبهشت است.

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>