چرا خانم ها باید تخم مرغ بیشتری مصرف کنند؟!

چرا خانم ها باید تخم مرغ بیشتری مصرف کنند؟!

چرا خانم ها باید تخم مرغ بیشتری مصرف کنند؟!


فواید تخـم مرغ برای بانوان

مصرف چند عدد تخـم مرغ در روز برای خانوم ها مجاز است؟ تخـم مرغ دارای ویتامین های مختلفی از جمله پتاسیم است و یک ماده غذایی مناسب برای بانوان محسوب می شود.

فواید خوردن تخـم مرغ در وعده صبحانه

براساس پژوهش ها، خطر رشد و پیشرفت سرطان سینه در خانم هایی که تخـم مرغ بیشتری میخورند، ۴۴% کمترست ! با مامان شف همراه شوید و از این مطلب نهایت استفاده را ببرید.

خواص تخم مرغ و فواید مصرف تخـم مرغ (ویژه بانوان)

خوردن تخـم مرغ در وعده صبحانه دارای خواص زیر است

چربی خون را کاهش می دهد.

کمک بزرگی به کاهش وزن می کند.

خطر ابتلای افراد به بیماری های مختلف را کاهش می دهد.

سبب شادابی و سلامت پوست و مو می شود.

بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

استرس و اضطراب را کم می کند.

سرشار ازامگای ۳ است.

عضله سازی می کند.

پیشگیری از سرطان سینه

نتایج پژوهش های متعدد نشان می دهد که تخـم مرغ برای مقابله با سرطان سینه موثر است. در سال ۲۰۰۳ پژوهشگران دانشگاه هاروارد به این نتیجه رسیدند افرادی که از دوره نوجوانی هر هفته سه عدد تخـم مرغ مصرف می کنند در سن بزرگسالی کمتر به سرطان سینه مبتلا می شوند. نتایج پژوهش دیگری که در سال ۲۰۰۵ انجام شد نیز نشان می دهد خطر رشد و پیشرفت سرطان سینه در خانم هایی که تخـم مرغ بیشتری می خورند ۴۴ درصد کمتر از خانم هایی است که زیاد اهل تخـم مرغ نیستند. در سال ۲۰۰۸ نیز محققان دانشگاه کارولینای شمالی به این نتیجه رسیدند که «کولین» موجود در تخـم مرغ می تواند به میزان ۲۴ درصد خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهد.

 

تخم مرغ : ضد ریزش مو

تخم مرغ جلوی ریزش مو را می گیرد و برای موها بسیار مفید است. این ماده غذایی حاوی میزان قابل توجهی آهن است که اکسیژن را به سمت ریشه موها هدایت می کند. از این گذشته تخم مرغ حاوی زینک و ویتامین B8 نیز می باشد که اولی برای رشد موها مفید است و دومی جلوی ریزش آن ها را می گیرد.

تخم مرغ بالا برنده میزان سوخت و ساز بدن

مطالعات زیاد در مورد وعده های غذایی حاوی تخم مرغ نشان داده اند که تخم مرغ با حجم بالای پروتئینی که دارد، احساس سیری را در بدن افزایش می دهد.

خانم ها برای لاغر شدن تخم مرغ بخورید

در حقیقت از آنجایی که تخم مرغ حاوی آمینو اسیدهای ضروری با یک نسبت مناسب می باشد، می تواند بدن را در استفاده از پروتئین های مورد نیازش کمک کند و باعث تنظیم میزان سوخت و ساز در طی روز شود.
متخصصان تغذیه معتقدند که داشتن رژیم غذایی غنی از پروتئین می تواند سوخت و ساز بدن را از طریق اثر گرمازایی غذا به ۸۰ تا ۱۰۰ کیلوکالری برساند.

اثر گرمازایی غذا (غذایی که خورده میشود بسته به ترکیب غذایی که خورده شده انرژی تولید میکند)در پروتئین ها بالاتر از چربی ها و کربوهیدرات ها می باشد. این معنیش آن است که غذاهای غنی از پروتئین مانند تخم مرغ می توانند بدن را در سوزاندن بیشتر انرژی کمک نمایند.

چند نکته در مورد مصرف تخم مرغ

با وجود این تحقیقات باید بدانید که تخم‌مرغ منبع سرشاری از چربی‌های اشباع شده است که این چربی‌ها سطح کلی کلسترول خون را افزایش داده و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش می دهند. بنابراین تعداد پیشنهادی متخصصان برای مصرف تخم‌مرغ روزی یک عدد است و در صورتی که فردی کلسترول بالا دارد و یا در معرض دیابت و بیماری‌های قلبی است باید در مصرف زرده تخم‌مرغ و گوشت‌های با چربی‌های اشباع شده و کلسترول بالا احتیاط بیشتری کند.

چرا خانم ها باید تخم مرغ بیشتری مصرف کنند؟!

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>