چه وقت باید به غذا نمک زد؟

نمک

چه وقت باید به غذا نمک زد؟

 چه وقت باید به غذا نمک زد؟


در منابع طب سنتی «نمـک» (نمـک طعام طبیعی) از جایگاه ویژه‌ای در پیشگیری از ابتلا به بیماریهای مختلف و درمان برخوردار است.

 

دلایل توصیه به خوردن نـمک در ابتدای غذا چیست؟

برای آنکه بتوانید بدون مصرف زیاد نمـک طعم غذا را خوب نمایید باید وقت آن را بدانید که چه موقع نمـک را به غذا اضافه کنیم . پس با مامان شف همراه شوید .

 

زمان ایده آل برای اضافه کردن نمـک به غذا

مصرف زیاد نمـک یا غذاهای شور چه عوارضی را به دنبال دارد؟

در صورتی که نمـک به مقدار مناسب مصرف شود و کلیه ها هم سالم بوده و عملکرد خوبی داشته باشند نمـک مورد نیاز بدن تامین می شود، اما در صورت تداوم مصرف زیاد نمـک و مواد شور و یا اختلال در کارکرد کلیه ها یا یکی از سیستم های مربوط به دفع، نمـک اضافی موجب تجمع آب در بدنشده و ایجاد ورم در تمام و یا قسمت هایی از بدن می شود.

مصرف زیاد نمـک و غذاهای شور از عوامل موثر بر افزایش فشار خون و بروز بیماری های قلبی – عروقی به ویژه در افرادی که سابقه این بیماری ها را در خود یا خانواده دارند، می شود. طبق تحقیقات مشخص شده است که دریافت زیاد نمـک علاوه بر افزایش فشار خون، اثرات مضر دیگری نظیرسکته قلبی، پوکی استخوان، سرطان معده، آسم و … نیز بر سلامت دارند.

 

بهترین زمان نمـک زدن به غذا

با توجه به آنکه ضرر های نمـک را در این مطلب از الودکتر خواندید بهتر است در مصرف نمـک به نکات مربوط به آن دقت نمایید.یکی از این نکات زمان مناسب اضافه کردن نمک به غذا است.

سوپ و آبگوشت : در ابتدای پخت نمک بزنید .

گوشتها : درست اندکی قبل از برداشتن از روی حرارت نمک بزنید .

سبزیجات : سبزیجات را در آب نمک دار بپزید .

اگر ماهیتابه شما نچسب نیست ، قبل از استفاده ، به وسیله یک تکه کاغذ ، مقداری نمک به کف آن بمالید تا نچسب شود

نمک برای ترک نخوردن تخم مرغ هم مفید است

برای‌ آنکه‌ هنگام‌ پختن‌ تخم‌ مرغ‌، آنها در آب‌ ترک‌ نخورند چند راه‌ وجود دارد:
در آبی‌ که‌ تخم‌مرغ‌ها در آن ‌می‌جوشد مقدار زیادی‌ نمک‌ بریزید. قبلاً به‌ وسیله‌ یک‌ سوزن‌ ته‌تخم‌مرغ‌ را سوراخ‌ کنید و آن‌ را داخل‌آب‌ سرد بیندازید. وقتی‌ می‌خواهید تخم‌مرغ‌ بپزد تا سفت‌ شود مقداری‌ سرکه‌ به‌ آب‌اضافه‌ کنید.

زمان مناسب برای اضافه کردن نمک به غذا چه زمانی است ؟

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>