چگونگی استفاده دوباره از روغن سرخ کردنی

چگونگی استفاده دوباره از روغن سرخ کردنی

چگونگی استفاده دوباره از روغن سرخ کردنی


چگونگی استفاده دوباره از روغن سرخ کردنی ، را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله مامان شف قرار داده ایم , با مجله مامان شف همراه باشید.

چگونگی استفاده دوباره از روغن سرخ کردنی

برای بررسی اینکه آیا روغن مانده در ماهیتابه هنوز قابل استفاده است یا نه، یک تکه نان سفید داخل روغن بیندازید، اگر نان، ذرات تیره رنگی را در اطراف خود ایجاد کند مشخص می شود روغن قابل مصرف مجدد نیست، و در غیر اینصورت هنوز قابل استفاده است.

هنگام استفاده ی مجدد از روغن قابل استفاده، برای رفع بوی غذای قبلی در روغن، می توانید ۱۰ تا ۱۲ شاخه جعفری درون روغن سرخ کنید یا آنکه چند تکه سیب زمینی خام را به مدت ۱۵ دقیقه درون روغن ماهیتابه بیندازید تا بو را به خود جذب کند.

 

روغن سرخ کردنی

اما آنهایی که به دلیل صرفه‌جویی می‌خواهند بیش از یک مرتبه روغن مخصوص سرخ کردن را استفاده کنند، باید حواسشان به حرارت‌دهی روغن باشد؛ یعنی اگر روغن در مرتبه اول، بیش از اندازه و برای مدت زیادی حرارت دیده باشد، استفاده مجدد از آن اصلا توصیه نمی‌شود.

اگر رنگ و بوی روغن در اثر حرارت دیدن،‌ تغییر کرده باشد، باید آن را دور بریزید و از مصرف مجدد آن خودداری کنید اما اگر روغن را فقط برای تفت دادن یک ماده غذایی استفاده کرده باشید و آن را بیش از اندازه حرارت نداده باشید یا مدت زمان حرارت‌دهی طولانی نباشد، می‌توانید یک یا نهایت، دو مرتبه دیگر از این روغن به شرطی که تغییر رنگ و بو نداده باشد،‌ استفاده کنید.

برای استفاده مجدد هم باید هرگونه باقیمانده غذا و مواد جامد را پیش از مصرف دوباره از روغن خارج کنید. می‌توانید روغنی را که یک بار برای سرخ کردن موادغذایی از آن استفاده کرده‌اید، در صورتی که شرایط لازم را داشته باشد، پس از خنک شدن داخل ظرف مناسبی بریزید، در ظرف را محکم ببندید و آن را تا مصرف بعدی در محیطی خشک و خنک نگهداری کنید.

یادتان باشد که این روغن‌ها را می‌توان حداکثر تا یک هفته بعد از اولین استفاده، دوباره مصرف کرد. یعنی امکان کنار گذاشتن آنها برای مصرف یکی دو ماه دیگر، وجود ندارد. در ضمن، از آنجا که امکان اکسیداسیون و فساد روغنی که با اکسیژن هوا در تماس است، بسیار بالا می‌رود، باید روغن را در این مدت، داخل ظرف‌هایی با درهای محکم نگهداری کنید.

 

چگونگی استفاده دوباره از روغن سرخ کردنی

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>