کمی درباره ادویه ها!

ادویه

کمی درباره ادویه ها!

لیست کامل ادویه ها

لیست کامل ادویــــه هاهمانطور که می دانید طعم هر غذایی به ادویـــــه هایی بستگی دارد که در آناستفاده میشود. هر غذایی و هر خوراکی ادویــــــه های مخصوص خود را دارا است ، سعی داریمدر این مقاله انواع ادویــــه های مخصوص هر غذا را به شما عزیزان معرفی می کند.

ادویــــه پلو :

این مدل ادویـــــه برای پخت غذای لوبیا پلو ودرکل پلوهای مخلوط مثل کلمپلو و هویج پلو و گاهی برای قیمه پلو هم به کار می رودو بهترست که آماده از بیرونخریده بشود ولی اگه دسترسی ندارید از ترکیب : گل سرخ یا گل محمدی – زیره – دارچین – زنجبیل – جوز هندی – میخک و هل  به وجود میاید

ادویــــــــه آب گوشت :

خیلی ها در این فکراند که آبگوشت ادویــــه ای ندارد و بیشترایرانی هاآبگوشترا با زردچوبه و فلفل و برگ  مو به عملمیارند درصورتی که  آبگوشت هم ادویــــــهمخصوص خودش را دارا میباشد. برای این است که وقتی آبگوشت  بیرون را میل میکنید به نظر خیلی خوشمزه می ایدچون تهیه غئاها ادویـــــــه مخصوص می زنند : زرد چوبه – پودر دارچین- فلفل سیاه – جوز هندی – بادیان – میخک .

ادویــــــــه ترشی :

ترشی ادویـــــه خاص دارد و زدن ادویـــــه مخصوص به ترشی باعث می شود طعم بهتری پیدا کند . این ادویـــــه مناسب ترشی لیته و ترشی مخلوط و هفت بیجارعالی است: نعنا خشک  شده – گلپر – تخم گشنیز – تخم سیاه دانه – زیره سیاه و سبز – کاری – زردچوبه .

ادویــــــته ترشی بادمجون :

گلپر – زردچوبه .

ادویـــــــــه ماست و خیار :

فلفل سیاه – نعنا خشک شده – ریحان – مرزه – ترخان خشک – پودر گل محمدی .

ادویــــه فلافل :

زیره سبز – کاری – زنجبیل – فلفل قرمز .

ادویـــــه کوکو سبزی :

پودر گل محمدی – کاری – پودردارچین – فلفل سیاه . (به جای ادویـــــه کاری میتوانیم از شمبلیلهاستفاده کرد)

ادویـــــه هویج پلو – کلم پلو – لوبیا پلو :

ادویــــــه پلو + مقداری دارچین اضافی .

ادویــــــه مرغ و ماهی :

برای از بین بردن بوی مرغ و ماهی بهترین ادویـــــــــه که میتوان استفاده کردزنجبیل و پودر سیر است.

ادویــــــــه کباب تابه ای :

فلفل سیاه – پودر لیمو عمانی – کمی زردچوبه – سماق .موقع سرو هم میشه دوباره سماق استفاده کرد .

ادویـــــــه گوشت :

برای طعم دار کردن به گوشت های خورشتی بطور خالص از جوز هندی استفاده می شود . (دقت کنید اصلا بیشتر از ۴ گرم جوز هندی استفاده نکنید،چون باعث فلج عضلات و توهم میشه)

ادویـــــــه مرغ :

ادویـــــــه برای نوع  خوراک های مرغکه بصورت گوشت فیله هست و برای تهیه خوراک انجام شود: ادویـــــه کورما – تیکا –  گراماسالا است . این دو ادویـــــه نوعی کاری هستن و از ترکیب ۲۰ نوع ادویـــــه با فرمول خاصیتهیه شده که بهتراست به صورت آماده خریداری شوند.
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>