۱۰ مدل شکلات دست ساز ( فاج ) رنگارنگ

شکلات

۱۰ مدل شکلات دست ساز ( فاج ) رنگارنگ

۱۰ مدل شکلات دست ساز

۱۰ مدل شکلات دست ساز

ما به شما نشان دهیم چگونه می‌توانید به آسانی ده مدل فاج (شکلات دست ساز) خوشمزه درست کنید و آن را با وسایل در دسترس و رنگین، تزیین و هوس‌انگیز کنید.

فاج پایه(بدون تزئین) :

تعداد شکلات ۳۲ عدد؛ زمان آماده سازی ۱۵ دقیقه پخت ۲۵ دقیقه مدت سرد شدن ۴ ساعت ۴۰۰ گرم شیرعسلی غلیظ ۴ /۳ پیمانه شکر قهوه‌ای ۱۰۰ گرم کره خرد شده ۴ /۱پیمانه شربت غلیظ شکر ۳۰۰ گرم شکلات تخته‌ای تلخ خرد شده
یک قالب مستطیل شکل به ابعاد ۲۱ در ۱۱ سانتی‌متر بردارید، کف و دیواره‌های آن را چرب کنید و یک تکه کاغذ روغنی کف آن بگذارید؛ طوری که لبه‌های کاغذ از دو طرف ظرف بیرون بزند و موقع بیرون آوردن شکلات آماده، مانند دستیگره عمل کرده، کار را آسان کند. حالا در قابلمه‌ای مناسب شیرعسلی را همراه شکر، کره و شربت غلیظ بریزید و روی حرارت کم بگذارید. بعداز ۷ دقیقه بدون جوشیدن مواد را هم بزنید تا شکر کامل حل شود. دقت کنید قابلمه‌تان خیلی نازک و لعابی نباشد چون مواد زود ته می‌گیرد. حرارت را کمی بیشتر کنید و مواد را تا ۱۵ دقیقه دیگر هم بزنید تا رنگ محلول، قهوه‌ای و غلیظ شود. نشانه غلظت مناسب مواد، جدا شدن آن از کناره های قابلمه است. در این حالت مواد را از روی حرارت برداشته. شکلات تخته‌ای خرد شده را اضافه نمایید و آن رامدام هم بزنید تا شکلات با حرارت مواد ذوب شود. مایه که یکدست و نرم شد، آن را درقالبی که آماده کرده بودید، بریزید و سطح آن را صاف کنید تا همه جای شکلات ارتفاعیکسانی داشته باشد. روی قالب را با کیسه فریزری بپوشانید، در یخچال بگذارید و حدود ۴ ساعت صبر کنید تاشکلات سرد و سفت گردد. بعد از این مدت شکلات را با کمک کاغذ روغنی بیرون بیاورید وروی سطح صافی گذاشته و با یک چاقوی تیز آن را به تکه‌های مساوی تقسیم کنید.

شکلات های طعم دار

برای حاضرکردن این شکلات‌ها با طعم‌های مختلف، ابتدا فاج یا شکلات خانگی نرم طبق روش بالا آماده می‌شود و در ادامه برای هر نوع، مواد خاصی اضافه می‌شود که توضیحات تکمیلی را در هر قسمت می‌خوانید.

 فاج آبنباتی توت فرنگی خامه ای

فاج پایه + ۲۰ آبنبات توت‌فرنگی‌ خامه‌ای خرد شده یا نصف پیمانه ابتدا فاج را به همان روش گفته شده درست کرده و در آخر مرحله دوم که شکلات را در قالب پهن می‌کنید، بعد از یکسان کردن ارتفاع آن روی شکلات را با آبنبات‌های خرد شده تزیین کنید، روی قالب را بپوشانید و به مدت ۴ ساعت در یخچال گذاشته و بعد بیرون بیاورید و با چاقوی تیز برش بزنید.
پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>