۱۶ خاصیت جادویی دمنوش و چای کراتـوم

۱۶ خاصیت جادویی دمنوش و چای کراتـوم

 خاصیت جادویی دمنوش و چای کراتـوم


۱۶ خاصیت جادویی دمنوش و چای کراتـوم

خواص دمنوش و چای کراتـوم :

 1. تسکین دردهای ناشی از اعتیاد :

اکثر مردم به خاطر توانایی این چای در آرام کردن درد کراتـوم مصرف می کنند. استفاده از چای کراتـوم موجب کاهش درد، مانند درد عضلانی، سردرد و درد مفاصل می شود.

 1. بهبود ایمنی بدن :

یک مطالعه خاص نشان می دهد که برگ کراتـوم حاوی آنتی اکسیدان های عالی است. به این ترتیب، چای کراتـوم توانایی ارائه دهنده تقویت کننده سیستم ایمنی را فراهم می کند. این شما را از بیماری هایی مانند سرطان، عفونت ویروسی و عفونت باکتریایی محافظت می کند.

 1. تقویت انرژی :

درست مانند خواص لیمو در چای سبز، چای کراتوم نیز قادر به بهبود سوخت و ساز بدن است. به این ترتیب، نوشیدن چای کراتـوم قادر به بهینه سازی فرآیند متابولیسم مواد غذایی و تبدیل آن به انرژی است. این فرایند باعث ایجاد انرژی برای انجام فعالیت های روزانه بدن می شود.

 1. بهبود میل جنسی :

چه کسی می داند، این گیاه طبیعی می تواند زندگی جنسی شما را بهبود بخشد؟در طب سنتی از این چای برای درمان ناتوانی جنسی استفاده می شد. برگ های کراتـوم در تامین انرژی اضافی، بهینه سازی جریان خون و بهبود حالات در طی مقاربت جنسی مفید است. علاوه بر این، می تواند باروری را نیز افزایش دهد.

 1. مشکلات روحی را درمان کنید :

برگ کراتـوم نیز به علت مواد آنکسیولیتیک آن شناخته شده است. این خاصیت باعث می شود که برگ های کراتـوم به عنوان یک دارو برای افرادی که دچار مشکلات روحی مانند افسردگی، اضطراب، و تغییرات خلق شده اند استفاده شود. نوشیدن کراتوم برای تسکین مشکلات روحی بسیار مفید است.

 1. باعث شادابی و طراوت می شود :

در واقع این چای یک دمنوش شادی آور و انرژی بخش است معمولا عصاره این چای را با نوشابه های انرژی زا استفاده میکنند تا اثر بهتری داشته باشد.

 

 1. درمان اعتیاد :

اعتیاد به مواد مخدر واقعا یک مشکل جدی است. در این مورد، چای کراتـوم قادر به ارائه توانایی برای درمان اعتیاد به مواد مخدر است. مدت ها پیش مردم از برگ کراتـوم به عنوان دارو برای اعتیاد به مواد مخدر استفاده می کردند.

از آنجا که کراتـوم قادر به اثرات مشابه مواد مخدر بدوم عوارض است، ممکن است به عنوان آن را در تریاک یافت می شود. بنابراین، برای کسانی که از اعتیاد به مواد مخدر رنج می برند، بسیار مناسب باشد، زیرا برگ های کراتـوم ممکن است به تدریج اعتیاد را از بین ببرند.

 1. مفید برای دیابت :

بسیاری از مردم در مورد مزایای چای کراتـوم می دانند با این حال، این محصول چای قادر به درمان دیابت است. این خاصیت به توانایی چای کراتـوم در تنظیم مقدار انسولین و قند در خون کمک می کند. این چای نه تنها در درمان دیابت بلکه به پیشگیری از دیابت کمک می کند.

 1. کراتوم باعث کاهش فشار خون می شود :

افرادی در تایلند از کراتـوم به عنوان طب طبیعی برای فشار خون استفاده می کنند. این این موضوع به این دلیل است که آلکالوئیدها در کراتـوم می توانند رگ خونی را از بین ببرند و گردش خون را بهینه سازی کنند. به این ترتیب ما می توانیم از فشار خون بالا جلوگیری کنیم. علاوه بر این، می تواند از بیماری های قلبی نیز جلوگیری کند.

۱۰ . کمک به هضم غذا :

چای کراتـوم قادر به حل مشکلات گوارشی است بنابراین، این چای برای درمان مشکلات گوارشی مانند اسهال و معده موثر است. نوشیدن چای کراتـوم همچنین می تواند اشتها را بهبود بخشد.

دیگر خواص مفید این چای عبارت است از :

 1. درد عضلانی را کاهش دهید
 2. جلوگیری از یبوست
 3. جلوگیری از سرطان
 4. افزایش استقامت
 5. مفید برای سیستم قلب و عروق
 6. بهبود عملکرد

 

عوارض مصرف چای کراتـوم :

به رغم مزایای بهداشت چای کراتـوم، هیچ تحقیق بالینی در موردخواص سلامتی این گیاه وجود ندارد. مزایای سلامتی این چای بر اساس مطالعات حاصل از سالها تجربه است. پس باید توجه بیشتری به مصرف چای کراتـوم داشته باشیم.

زیرا مصرف بیش از حد آن ممکن است منجر به برخی از عوارض جانبی مانند :

تهوع

چشم های آبریزش بینی

فلاشینگ

تب

اسپاسم عضلانی

تشنج

کاهش اشتها

چای کراتـوم نه تنها عوارض جانبی فیزیکی را ایجاد می کند بلکه عوارض جانبی روحی مانند :

تجاوز

نگرانی

بی حوصلگی

تنش

بنابراین، استفاده از کراتـوم در برخی کشورها به شدت کنترل می شود. کشورهایی که این گیاه در آن تولید می شود، مالزی و تایلنداست. بعضی کشورها استفاده از برگ های کراتـوم را در داروسازی محدود کرده و استفاده از کراتوم را برای استفاده های تفریحی ممنوع کرده است. این امکان وجود دارد که استفاده از کراتـوم باعث اعتیاد و گرایش بالقوه شود.

بهتر است قبل از مصرف این چای با پزشک مشورت کنید تا اگر آلرژی به داروی خاصی داشته اید به شما دمنوش دیگری را تجویز کند.

۱۶ خاصیت جادویی دمنوش و چای کراتوم

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>