۱۷ راز جادویی خوردن روزانه دوعدد موز

۱۷ راز جادویی خوردن روزانه دوعدد موز

۱۷ راز جادویی خوردن روزانه دوعدد موز


خوردن ۲ موز در روز برای بدن معجزه آسا است.، مزایای سلامت خوردن ۲ موز در روز چیست؟

موز میوه ای مقرون به صرفه و خوشمزه ای است که هم کشت آن آسان است و به راحتی رشد می کند و هم خواص بسیاری دارد که ممکن است بسیاری از شما از آن باخبر باشید.موز ممکن است میوه ای باشد که می توانیم هر روز داشته باشیم..

مواد مغذی موجود در موز :

خصوصیت مقدار مواد مغذی
در هر ۱۰۰ گرم موز
کالری ۷۷ گرم
کل کربوهیدرات ۲۰.۲۵ گرم
فیبر غذایی ۰.۹۹ گرم
چربی ها ۰.۱۸ گرم
پروتئین ۰.۹۹ گرم
ویتامین A ۴.۵ میکرو گرم
ویتامین C ۱۴.۴ میلی گرم
ویتامین E ۰.۴۵ میلی گرم
ویتامین B1 ۰.۰۵ میلی گرم
ویتامین B2 ۰،۰۴ میلی گرم
نیاسین ۰.۶۳ میلی گرم
ویتامین B6 ۰.۳۴ میلی گرم
ویتامین B9 ۲۳.۴ میکرو گرم
پانتوتنیک اسید ۰.۴ میلی گرم
بیوتین ۱.۲۶ میکروگرم
کلسیم ۵.۴ میلی گرم
فسفر ۲۴.۳ میلیگرم
آهن ۰.۲۷ میلی گرم
روی ۰.۱۸ میلی گرم
مس ۰.۰۸ میلی گرم
منگنز ۰.۲۳ میلی گرم
سلنیوم ۰.۹ میکروگرم
مولیبدن ۶.۳ میکروگرم
پتاسیم ۳۲۴ میلی گرم
منیزیم ۲۸.۸ میلی گرم

 

خواص خوردن دو موز در روز :

همانطور که در بالا ذکر شد، موز حاوی مقدار زیادی از ویتامین ها و مواد معدنی است. موز در واقع یک وعده غذا محسوب می شود، به خصوص اینکه ۲ بار در روز نیز خورده شود.

 

۱ – کنترل فشار خون :

مقدار پتاسیم موجود در مـوز عالی است . پتاسیم کار بسیار خوبی در کنترل فشار خون انجام می دهد. بنابراین، خوردن ۲ مـوز در روز ممکن است از فشار خون شما جلوگیری کند.

۲ – بهبود حرکات روده :

محتوای فیبر غذایی موجود در مـوز قادر به حفظ حرکت روده است. به این ترتیب مصرف ۲ موز در روز به طور موثر شما را از یبوست دور نگه می دارد. دریغ نکنید که هر روز آنها را مصرف کنید، زیرا از بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند.

۳ – کاهش وزن :

مـوز نیز درست مانند آواکادو دارای خواص خوبی برای کاهش وزن است به خصوص اینکه در صبحانه خورده شود.به این ترتیب می توانید وزن خود را کنترل و مدیریت کنید زیرا به دلیلی وجود فـیبر بالا در موز باعث می شود تا احساس سیری کنید .

۴ – برای بهبود بینایی و سلامت چشم مفید است :

مـوز دارای ویتامین آ نیز هست و قادر خواهد بود تا چشم ما را از دژنراسیون ماکولا حفظ کنید.این خواص تنها در میوه مـوز بلکه در پوست موز نیز وجود دارد.

۵ – تقویت انرژی :

هیچ کس شیرینی موز را انکار نمی کند. نه تنها شیرینی لذت بخشی دارد، بلکه انرژی بخش نیز هست. مـوز دارای کربوهیدرات خوبی است که عمدتا از فروکتوز یا قند و فیبر میوه تشکیل شده است..

کربوهیدرات قادر به تامین انرژی شماست. بنابراین توصیه می شود قبل از جلسه تمرینی خود ۱ مـوز و بعد از تمرین نیز یک موز بخورید تا هم عضله سازی کنید و هم انرژی از دست رفته خود را بازیابی کنید.

۶ – تقویت استخوان ها :

پتاسیم در مـوز نه تنها برای سلامت قلب و عروق مفید است، بلکه برای استخوان های شما نیز مفید است. خوب، قدرت استخوانی ممکن است با محتوای کلسیم تامین شود. با این حال، پتاسیم نقش مهمی در حفظ محتوای کلسیم در بدن ما دارد.

موز کمک می کند تا میزان کلسیم آزاد شده از طریق ادرار را کاهش دهد، به طوری که کلسیم به سلامت استخوان ها منجر شود.

۷ – جلوگیری از سرطان :

یک تحقیق نشان داد که مـوز حاوی آنزیمی برای جلوگیری از رشد تومور است، این آنزیم به طور موثر رشد غیر طبیعی تومـور را مهار می کند. همانطور که می دانیم، رشد غیر طبیعی تومـور ممکن است نشان دهنده رشد سرطان باشد. در این مورد، موز پیشنهاد شما پیشگیری است.

۸ – قدرت مغز را بهبود بخشد :

شما ممکن است خواص را مـوز برای صبحانه را شناخته باشید. یکی از این قابلیت های موز در بهبود قدرت مغز است.

 

۹ – از افسردگی جلوگیری می کند :

خواص خوردن ۲ مـوز در روز برای افسردگی چیست؟ خوب، مـوز حاوی تریپتوفان است که قادر به تبدیل به سروتونین است. همانطور که می دانیم،سروتونین انتقال دهنده مغزی است که باعث می شود ما احساس آرامش و خوشحالی کنیم.

به این ترتیب، موز با تریپتوفان می تواند غم و اندوه و تغییرات خلق و افسردگی  را از بین ببرد.

۱۰ – جلوگیری از کم خونی :

کم خونی به طور عمده ناشی از کمبود گلبول قرمز است. برای بازیابی یا جلوگیری از این وضعیت، ما نیاز به مقدار زیادی آهن داریم. در این مورد، صرف حداقل ۲ مـوز در روز قادر به تامین مقدار زیادی آهن هستید.

آهن باعث تحریک گلبول قرمز و تولید هموگلوبین می شود تا خون شما را تامین کند و از کم خونی جلوگیری کند.

سایر خواص موز :

از بین بردن سندرم پیش از قاعدگی

بهبود زخم ها

درمان سوزش سر دل

بهبود سلامت قلب و عروق

مفید برای پوست

ضد پیری

مفید برای بارداری

 

 

عوارض خوردن دو مـوز در روز :

البته به شما بگوییم که هر چیز فوق العاده ای هم بی ایراد نیست در واقع تمام چیزهای فوق العاده نمی تواند کاملا مفید باشد مـوز هم از این قاعده مستثنی نیست..

مصرف بیش از حد موز می تواند موجب ایجاد خواب آلودگی شود..

اثر جانبی دیگر آن سردرد است. از آنجا که موز حاوی اسیدهای آمینه است.. علاوه بر این، در حالی که دو روز موز خوب است، این بدان معنا نیست که شما می توانید رژیم غذایی روزانه خود را تنها با دو موز جایگزین کنید. شما نیاز به غذاهای و میوه های بیشتری دارید.سعی کنید در کنار موز نیز از پروتئین های حیوانی و گیاهی نیز استفاده کنید

این همه پاسخ به این سوال در مورد خواص سلامت خوردن ۲ موز در روز است.سعی کنید مطالب بالا را در نظر بگیرید و بر حسب آن برنامه های غذایی خود را مدیریت کنید.

۱۷ راز جادویی خوردن روزانه دوعدد موز

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
?> ?> ?> ?>